Do jakiego wnętrza wybrać tapicerowane krzesło velvet?

Krzysztof Jagielski
12.10.2020

Wyposażanie wnętrz wymaga od nas niesamowitego wyczucia stylu i jednocześnie zapewnienia nam maksimum wygody w codziennym użytkowaniu. Jakie meble są w stanie zaspokoić obydwie te potrzeby? Efektowne i niesamowicie komfortowe krzesło velvet, tapicerowane aksamitną tkaniną w najbardziej różnorodnych kolorach.

Magia aksamitu, czyli krzesło velvet we wnętrzach

Krzesło velvet, oprócz tego, że jest efektowne, staje się coraz bardziej ogólnodostępne. Jego sylwetka z roku na rok pięknieje i nabiera coraz to nowych kształtów, które obszywane są coraz to nowszymi i bardziej szykownymi kolorami tapicerek. Wszystko po to, aby jak najlepiej wywiązywać się z roli reprezentanta stylu w wybranym przez nas wnętrzu. Pomimo, że aksamitna tapicerka kojarzy się nam przede wszystkim z wnętrzem w stylu klasycznym lub glamour, to stereotyp ten możemy już odesłać do lamusa. Velvetowe materiały podbiły rynek tapicerski, a przede wszystkim często i chętnie są wykorzystywane do wykończenia krzeseł. Welurowe krzesła dopasowują się do każdego typu aranżacji. Używamy je we wnętrzach w stylu loft, scandi, boho oraz modern. Ale nie segregujmy swoich przestrzeni tylko do jednego rodzaju aranżacji. Dziś mieszanie wzorów i przeplatanie najbardziej charakterystycznych dla nich akcentów, to bardzo istotny detal urządzania. W ostatnim czasie dużą sławą charakteryzują się krzesła aksamitne, które nawiązują do klasyki, a z drugiej strony stanowią idealny przykład dzisiejszych projektów. Związek tego co najlepsze z obu trendów, dało nam znakomite modele pasujące do każdego wnętrza. Tak naprawdę to, czy krzesło pasuje do aranżacji, określane jest przez jego kolorystykę, szczególne dodatki i rodzaj podstawy. Wyznaczona kolorystyka pozwala podkreślić charakter wnętrza lub go lekko zneutralizować, aby nie był zbyt krzykliwy.

Ostatnio modne staje się motto, „im barwniej tym lepiej” co skutkuje, że coraz częściej kompletujemy przeróżne kolory krzeseł przy jednym stole. Bardzo efektowne stały się krzesła do jadalni na czarnych podstawach, które perfekcyjnie wkomponują się do zestawu ze stołem drewnianym w stylu industrialnym. Szczególnie istotne jest także to, czy krzesło velvet posiada jakiekolwiek dodatkowe akcenty, takie jak podłokietniki, czy eleganckie pikowania, ponieważ aksamitne krzesło pikowane bardziej przychyla się do stylu glamour, klasycznego lub hampton.

Dwa wnętrza, w których nie może zabraknąć krzesła velvet

Tapicerowane krzesła velvet najlepiej ozdabiają i dopełniają przestrzeń nowomodnych salonów i jadalni. Rzadziej możemy spotkać je w standardowej kuchni, z pewnością dlatego, że obawiamy się zanieczyszczeń tapicerki. Wyjątkiem są oczywiście salony łączone z aneksem kuchennym, gdzie związek tych dwóch stref potrzebuje spójnego motywu, którym może stać się oczywiście tapicerka welwetowa.

Urządzając wnętrze salonu lub jadalni zwracamy także uwagę na naszą wygodę i komfort użytkowania, dlatego krzesła aksamitne sprawdzają się w tej roli perfekcyjnie. Ich miękkie, welwetowe tapicerki są bardzo wygodne, a w dodatku bardzo fascynujące. Delikatnym odczuciom dopisuje także korzystanie z pianek w roli wypełnienia, dzięki którym siedzisko jest wygodne i pozwala na długie przesiadywanie przy stole. Jest to niezwykle istotne, ponieważ krzesła są jednym z najczęściej zużywanych mebli w domu. Eleganckie krzesła velvet w połączeniu z odpowiednim stołem do jadalni wprowadzą do pokoju dziennego odrobinę czaru i klasy.

Krzesła welurowe są przy tym bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Ich tapicerka nie potrzebuje skomplikowanych sposobów czyszczenia i możemy ją przecierać czystą szmatką z wodą aby je odświeżać. W ofercie większości sklepów znajdują się także łatwo dostępne środki do czyszczenia lub pielęgnacji tego typu materiałów. Wyposażając dom lub mieszkanie zmagamy się z rożnymi dylematami, a w tym zastanawiamy się czy krzesła velvetowe będą pasować do naszego wnętrza? Z pewnością odpowiedni dobór koloru tapicerki, czy rodzaju podstawy na to pozwoli. Dzięki bogatej ofercie na rynku, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.