Dlaczego wynajem maszyn budowlanych jest opłacalny?

Mateusz Nowak
24.02.2020

Maszyny budowlane to urządzenia specjalistyczne i jak wiele narzędzi przeznaczonych do bardziej zaawansowanych prac, nie należą do najtańszych. Z pomocą przychodzą jednak firmy zajmujące się wynajmem żurawi budowlanych, manipulatorów do szyb, dźwigów towarowych i innych maszyn tego typu.

Kiedy warto wynajmować maszyny budowlane?

Manipulator do szyb, dźwig budowlany czy żuraw – wynajem czy kupno? To dylemat, przed którym z pewnością prędzej czy później staje każdy właściciel rozwijającej się firmy budowlanej. Obydwie możliwości mają swoje wady i zalety, lecz z roku na rok coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pierwsze rozwiązanie. Wynajem okazuje się korzystny szczególnie wtedy, gdy danej maszyny będziemy używać np. kilka razy w ciągu roku. W takiej sytuacji o wiele lepiej jest wynająć wspomnianego żurawia czy dźwig, wykonać potrzebną pracę i zwrócić urządzenie niż inwestować pieniądze w sprzęt używany sporadycznie.

Oprócz korzyści finansowych wynajem ma wiele zalet praktycznych. Maszyna z wypożyczalni będzie znajdować się na placu budowy jedynie podczas realizacji danego zlecenia. Właściciel firmy budowlanej lub osoba prywatna wypożyczająca sprzęt nie będzie musiała się martwić o jego przechowywanie, serwis i inne czynności, które trzeba wykonać w okresie przestoju maszyny. Odejdą wówczas także koszty kontroli technicznych. Z tych względów z opcji wynajmu często korzystają firmy dopiero rozpoczynające działalność i małe ekipy budowlane. Duże przedsiębiorstwa zazwyczaj wynajmują maszyny do wykonywania pojedynczych zleceń.

Co zyskasz dzięki wynajmowi maszyn budowlanych?

Opcja wynajmu większego i bardziej zaawansowanego sprzętu budowlanego pozwala na:

  • możliwość skorzystania z najnowszych modeli maszyn – firmy zajmujące się wynajmem urządzeń budowlanych w swoich parkach maszynowych posiadają często sprzęt wart setki tysięcy złotych. Dzięki temu nawet niewielka firma może wynająć np. manipulator do szyb z najwyższej półki, którego na początku swojej działalności raczej nie mogłaby zakupić. To powoduje, że w mniemaniu klienta już na starcie wygląda bardziej profesjonalnie niż firma korzystająca z przestarzałych maszyn.
  • oszczędności – decydując się na wynajem, oszczędzamy znaczną część kapitału. Pieniądze te możemy przeznaczyć na inne wydatki np. działania promocyjne.
  • komfortowe warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników – maszyny oferowane przez profesjonalne firmy zajmujące się wynajmem urządzeń budowlanych są w perfekcyjnym stanie technicznym. Można z nich korzystać tuż po tym, jak trafią na plac budowy. To sprawia, że zlecenie jest realizowane szybciej, a ryzyko awarii, która mogłaby zagrozić bezpieczeństwu ekipy budowlanej, zostaje zminimalizowane.
  • wygodę – sprzęt zostanie szybko przetransportowany we wskazane miejsce. Wiele firm jest w stanie wysłać go niemalże z dnia na dzień, nawet w trudnych warunkach pogodowych. 

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.