Dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku?

Maciej Piwowski
21.07.2021

Gdańsk to jedno z najważniejszych miast na Pomorzu. Co roku przyciąga setki turystów, jak również studentów i nowych mieszkańców. Jednych kusi bliskość morza, innych obiecujące perspektywy życia w wielkim mieście. Gdańsk jest miastem nie tylko dla zwiedzających. Doskonale nadaje się do codziennego życia, zapewniając swoim mieszkańcom wiele atrakcji i ogromne możliwości. Jeśli właśnie poszukujesz nowego miejsca do życia, koniecznie zastanów się nad pomorską stolicą, która może zaoferować Ci więcej, niż myślisz.

Zalety mieszkania w Gdańsku

Gdańsk sam w sobie posiada wszelkie zalety dużego miasta wojewódzkiego: jest dobrze skomunikowane, można tu znaleźć wiele sklepów i marketów, spotkać się ze znajomymi w świetnych kawiarniach, zaznać ciekawych rozrywek, a także rozpocząć naukę w najlepszych szkołach i uczelniach. Oprócz tego miasto oferuje ogromne możliwości rozwoju zawodowego, podnoszenia swoich kwalifikacji, jak i kontynuowania już rozpoczętej ścieżki zawodowej. W Gdańsku można też znaleźć przepiękne tereny zielone i dobrze rozplanowaną sieć ścieżek rowerowych. Dzięki tym ostatnim możesz zrezygnować z codziennego dojeżdżania do pracy samochodem. Nie należy także zapominać o niezwykle urokliwym Starym Mieście, które pozwoli Ci odpocząć po ciężkim tygodniu pracy.

Mieszkania w Gdańsku - kupno czy wynajem?

Wybór miasta to jednak dopiero początek planów przeprowadzkowych. Bardzo ważną kwestią jest kupienie lub wynajęcie mieszkania. Zdecydowanie bardziej opłaca się postawić na to pierwsze. Wówczas każda kwota włożona w Twoje nowe lokum staje się inwestycją, a nie pustym wydatkiem, który w żaden sposób nie może się zwrócić. Posiadanie mieszkania na własność daje duży komfort, większą dowolność w zarządzaniu przestrzenią, a także pozwala w przyszłości na nim zarobić - wystarczy je sprzedać lub wynająć. Własnościowe mieszkanie to opcja, nad którą zdecydowanie warto się zastanowić.

Inwestycje na ulicy Myśliwskiej w Gdańsku

Nowoczesne bloki mieszkalne kuszą ekskluzywnym wyglądem i obietnicą bezpieczeństwa. Jednym z najnowszych gdańskich osiedli stanie się wkrótce kompleks przy ulicy Myśliwskiej, gdzie właśnie powstaje nowoczesny blok mieszkalny. Już za dwa lata będą mogli wprowadzić się tam pierwsi lokatorzy, którzy urządzą nową przestrzeń w swoim własnym celu. Znajdują się tam zarówno popularne mieszkania dwupokojowe, jak i wielkie lokale wyposażone w przepiękne, a zarazem bardzo komfortowe tarasy. Nowe mieszkania w Gdańsku powstaną w samym jego centrum, dzięki czemu będą doskonale skomunikowane.

Gdzie szukać dobrych mieszkań w Gdańsku?

Jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań własnego mieszkania warto rozpisać sobie własne wymagania. To pozwoli znacząco przyspieszyć wybór odpowiedniej oferty. Wiele osób rozpoczyna szukanie mieszkań na portalach zbiorczych, gdzie znajduje się wiele propozycji, jednak często niesprawdzonych. Jeśli szukasz nowoczesnego budynku na pięknym osiedlu, spróbuj zajrzeć na strony firm, które zajmują się działalnością deweloperską. Co niektóre z nich posiadają w swojej ofercie mieszkania, które dopiero mają zostać oddane do użytku. Wówczas zyskujesz dostęp do nowoczesnego lokum, gdzie stajesz się jego pierwszym lokatorem. Masz także możliwość samodzielnie wykreować przestrzeń wokół siebie i stać się pierwszym projektantem danego wnętrza.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.