Dlaczego warto wyremontować mieszkanie przed wynajmem?

Andrzej Winnicki
24.11.2022

Planujesz wynajęcie mieszkania? Na pewno zależy Ci na jak najszybszym znalezieniu lokatorów i uzyskaniu relatywnie wysokiego czynszu. Nasza rada? Zacznij od przeprowadzenia choćby delikatnego remontu, czyli od odświeżenia wnętrza nieruchomości. W artykule podajemy konkretne argumenty, które za tym przemawiają.

Usuniesz ewentualne usterki

Przy okazji remontu, nawet podstawowego, zawsze wychodzą różnego rodzaju wady, które można od razu usunąć. Cieknący kran, nieszczelny zawór pod baterią kuchenną, luźny uchwyt, niedziałający włącznik światła – to tylko kilka przykładów. Usunięcie tych usterek przed wynajęciem mieszkania zaoszczędzi Ci mnóstwo stresu i kosztów – pamiętaj, że to właściciel mieszkania jest odpowiedzialny za to, aby wszystko w lokalu było sprawne i bezpieczne.

Odświeżone mieszkanie jest atrakcyjniejsze dla najemców

Choć może Ci się wydawać, że mieszkanie wygląda całkiem nieźle i nie wymaga remontu, to pamiętaj, że potencjalni najemcy mogą mieć na ten temat zupełnie inne zdanie. Większość najemców preferuje wprowadzenie się do odświeżonego mieszkania, unikając w ten sposób dodatkowych kosztów i męczących prac. Są w stanie zapłacić nieco więcej za lokal gotowy do wprowadzenia – dzięki temu jest spora szansa, że koszty remontu dość szybko Ci się zwrócą.

Neutralna kolorystyka to spory atut

Narzucanie komuś stylu wykończenia wnętrza może być bardzo ryzykowne, szczególnie na rynku najmu nieruchomości. Doświadczeni właściciele, którzy czerpią zyski z wynajmu mieszkań, dobrze wiedzą, że najlepszym rozwiązaniem jest wystawienie lokalu w neutralnej kolorystyce wnętrza. Białe czy kremowe ściany, jasna podłoga – to optymalne połączenie, ponieważ pozwoli lokatorom dopasować mieszkanie „pod siebie” bez ponoszenia przy tym wysokich kosztów remontu.

Mieszkanie wyda się większe, gdy usuniesz z niego zużyte wyposażenie

Remont mieszkania jest dobrą okazją do tego, aby pozbyć się z niego niepotrzebnych czy mocno zużytych przedmiotów, które nie pełnią już żadnej konkretnej funkcji, szpecą wnętrze, a przy tym zajmują cenne miejsce. Przykładowo: wyrzucając zniszczoną szafę ubraniową i kupując nową, najlepiej na wymiar, z pewnością zwiększysz zainteresowanie Twoją ofertą i po prostu szybciej wynajmiesz mieszkanie za wyższą cenę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.