Dlaczego warto urządzić sypialnię w stylu skandynawskim?

Krzysztof Jagielski
06.10.2021

Popularność stylu skandynawskiego nie słabnie, choć coraz więcej osób podkreśla, że ten kierunek w designie już im się opatrzył i szukają czegoś zupełnie innego. Nie da się natomiast ukryć, że „skandi” jest stylem uniwersalnym, estetycznym, a przy tym praktycznym, co najlepiej widać w sypialniach urządzonych zgodnie z zasadami tego designu. Sprawdź zatem, dlaczego warto zastosować styl skandynawski we własnej sypialni.

Przytulne wnętrze sprzyjające odpoczynkowi

Sypialnia nie jest pomieszczeniem, w którym przebywa się w ciągu dnia. Zwykle wchodzimy do niej późnym popołudniem lub wieczorem, a najwięcej czasu – poza nocą – spędzamy w niej o poranku. Dlatego warto ją urządzić w taki sposób, aby przede wszystkim tworzyła idealne warunki do wypoczynku.

Nie musimy się natomiast silić na super efektowne rozwiązania stylistyczne, ponieważ i tak nie będziemy mieć zbyt wielu okazji, aby nacieszyć nimi oczy. Styl skandynawski, charakteryzujący się ładem i harmonią, jest tutaj idealnym wyborem.

Gustowne łączenie kolorów

To mocna strona stylu skandynawskiego, którą można wykorzystać w sypialni i łatwo uzyskać świetny efekt stylistyczny. Najlepszą opcją jest postawienie na klasykę, czyli połączenie bieli z kolorem naturalnego drewna – to znak rozpoznawczy stylu skandynawskiego. Białe ściany i drewniana podłoga, łóżko z drewnianą ramą oraz białą narzutą – takie zestawienia prezentują się rewelacyjnie, a nie wymagają przy tym specjalnego zmysłu w zakresie designu.

Akcent na naturę

Styl skandynawski na każdym kroku nawiązuje do natury, z którą chcemy mieć kontakt nie tylko podczas spacerów czy wakacji. Warto wprowadzić naturalne akcenty do sypialni, ponieważ sprzyjają one odpoczynkowi, a przy tym bardzo dobrze się prezentują. Na pewno dobrym pomysłem będzie zastosowanie prawdziwego drewna – może to być np. drewniana rama lustra czy drewniane stoliki nocne.

Prostota i funkcjonalność

W sypialni nie powinno się stosować elementów wystroju, które w jakikolwiek sposób mogą ograniczać przestrzeń, a tym samym funkcjonalność pomieszczenia. Tutaj liczy się przede wszystkim wygoda, stąd prosty styl skandynawski idealnie pasuje do sypialni. Im mniej, tym więcej – to dewiza tego kierunku w designie. Dodatkowym atutem będzie tutaj fakt, iż funkcjonalnie urządzona sypialnia jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu w czystości, co z kolei ma znaczenie szczególnie dla alergików.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.