Dlaczego warto pójść na drzwi otwarte dewelopera?

Piotr Kowalczyk
19.03.2019

Drzwi czy dni otwarte to jedna z najpopularniejszych form promowania inwestycji deweloperskiej. Moda na ich organizowanie przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest to praktykowane od kilkudziesięciu lat. Drzwi otwarte przynoszą korzyści zarówno deweloperom, jak i potencjalnym nabywcom mieszkań. Dlaczego warto wziąć w nich udział? Oto najważniejsze powody.

Dostęp do szczegółów z pierwszej ręki

Zakup mieszkania to bardzo poważna decyzja, która musi być podparta solidnymi argumentami. Nie można jej uzależniać wyłącznie od tego, co wyczytało się w folderze reklamowym. Podczas drzwi otwartych potencjalni klienci mogą swobodnie porozmawiać z przedstawicielami dewelopera  i zapytać ich o najdrobniejsze szczegóły związane z realizacją inwestycji. Warto więc wcześniej przygotować sobie listę pytań.

Ocena jakości prowadzonych prac

Drzwi otwarte organizuje się w momencie, gdy deweloper ma się już czym pochwalić przed klientami. Oczywiście rzadko się zdarza, aby była to gotowa inwestycja. Jednak już po samym wyglądzie placu budowy można wiele powiedzieć na temat jakości prowadzonych prac. Warto zwrócić uwagę, czy deweloper dba o porządek, ocenić liczebność ekip krzątających się po placu – to detale, które odróżniają profesjonalnego inwestora od nierzetelnego dewelopera.

Wstęp do negocjacji cenowych

Przy okazji drzwi otwartych na pewno warto „wysondować”, jak duży jest potencjał do negocjowania ceny mieszkania. Co prawda nie jest to dobry moment, aby dobić targu, ale wstępne rozmowy z przedstawicielami dewelopera pozwolą ocenić, czy potencjalnych klientów w ogóle stać na zakup mieszkania w tej lokalizacji. Ponadto drzwi otwarte pozwalają skrócić dystans i zdobyć cenne kontakty w obozie dewelopera, co może być bardzo przydatne na etapie rzeczywistego negocjowania ceny zakupu lokalu.

Zorientowanie się, jak duże jest zainteresowanie daną inwestycją

Drzwi otwarte z zasady powinny przyciągnąć tłum osób zainteresowanych zakupem mieszkania w danej inwestycji. Jeśli jest inaczej, to może to świadczyć o tym, że albo deweloper cieszy się złą renomą, albo sama inwestycja jest mało atrakcyjna. W takiej sytuacji otwiera się autostrada do wynegocjowania znacznie korzystniejszej ceny – deweloper straci bowiem koronny argument o rzekomo ogromnym zainteresowaniu mieszkaniami w jego inwestycji.

Te powody powinny Cię przekonać do tego, że warto poświęcić kilka godzin na wzięcie udziału w drzwiach otwartych organizowanych przez dewelopera. Jest to świetna okazja, aby szczegółowo zapoznać się z inwestycją, a przy okazji przygotować sobie grunt pod owocne negocjacje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.