Dlaczego warto kupować mieszkania od dewelopera

Jerzy Biernacki
02.03.2020

Kupno mieszkania to bardzo skomplikowane i przede wszystkim czasochłonne przedsięwzięcie, gdyż musimy wybrać taką opcję, która sprawdzi nam się doskonale w każdym aspekcie. Każdemu z nas przecież zależy, by mieszkać w domu, który spełni całkowicie nasze wymagania i będzie służył nam w doskonałym stanie przez długie lata.

Dlaczego warto inwestować w mieszkania od dewelopera

Należy przede wszystkim pamiętać, że mieszkania bardzo szybko się zużywają i jeśli zdecydujemy się na kupno takiego, które będzie pochodziło z runku wtórnego, to czekają nas często niezwykle kosztowne naprawy. Kiedy mieszkanie pochodzi od dewelopera nie musimy obawiać się, że coś nie będzie działało prawidłowo, bo w takim mieszkaniu wszystko jest nowe i przede wszystkim dokładnie sprawdzone. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby bez problemu w nim mieszkać nie martwiąc się o konstrukcje elektryczne, czy kanalizacyjne ze względu na nadmierne użycie przez wcześniejszych lokatorów.

Łatwiejszy remont

Mieszkania kupowane od renomowanego dewelopera http://www.krj.pl/ doskonale nadają się do własnych aranżacji. Nie trzeba martwić się w nich o konieczne przebudowy, zmianę dotychczasowego wystroju po poprzednich lokatorach czy zrywać podłóg. Jest to ogromny plus zakupu mieszkania od dewelopera. Jeśli chodzi o mieszkania, które pochodzą z rynku wtórnego to niestety bardzo dużo czasu musimy stracić, aby doprowadzić mieszkanie do stanu, który będzie nam się w pełni podobał. Tutaj możemy bardzo łatwo malować gładkie już ściany pozbawione koloru na barwę taką jaka nam odpowiada. Jest to bardzo wygodne, bo nie ma tutaj konieczności przeinaczania mieszkania po dawnych lokatorach tak, aby pasowało to nam, a nie innym. Jest to nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale także pieniędzy, co jest bardzo istotne. Kupując mieszkania od dewelopera mamy więc pewność nie tylko świeżości, ale także tego, że remont nie będzie aż tak kłopotliwy.

Zapach nowości

Mieszkania nowe to przede wszystkim gwarancja tego, że będziemy mieli dokładnie to, co sprawdzi nam się świetnie i nie przytrafią nam się niespodzianki np. w trakcie remontu. Jest to kłopotliwe i niestety bardzo często się zdarza jeśli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego. Nie mamy bowiem pewności, czy to co widzimy na pierwszy rzut oka rzeczywiście takie jak widać na pierwszy rzut oka. Może się więc okazać, że remont będzie kosztował zdecydowanie więcej niż zakładaliśmy, bo konieczna będzie np. kanalizacja czy elektryczność. Często w mieszkaniach z rynku wtórnego dopiero po czasie wychodzą ukryte wady. Jeśli chodzi o mieszkania deweloperskie to wszystko tam jest nowe i takie niespodzianki nam się nie przytrafią co jest bardzo ważne i daje spokój oraz możliwość komfortowego mieszkania.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.