Dlaczego warto kupić mieszkanie wykończone pod klucz?

Mariusz Siwko
28.07.2021

Większość nowych mieszkań jest sprzedawana w stanie deweloperskim. Oznacza to, że nabywców czeka jeszcze dość uciążliwy i kosztowny remont, zanim będą mogli się do takiego lokalu wprowadzić. Coraz więcej deweloperów oferuje jednak mieszkania wykończone pod klucz. Są one oczywiście znacznie droższe, ale mają przy tym kilka poważnych zalet, nad którymi warto się pochylić. Dowiedz się, jakie są korzyści z zakupu mieszkania wykończonego pod klucz.

Oszczędzasz czas

Remont mieszkania zajmuje sporo czasu, co jest szczególnie kłopotliwe z punktu widzenia osób, które chcą się wprowadzić do lokalu możliwie jak najszybciej – na przykład dlatego, że nie mają gdzie mieszkać i wydają sporo pieniędzy na wynajem. Kupując mieszkanie wykończone pod klucz oszczędzasz minimum 2 miesiące, co jest sporą ilością czasu.

To może się opłacić

Choć cena mieszkania wykończonego pod klucz jest znacznie wyższa niż tego w stanie deweloperskim, to zawsze warto pokusić się tutaj o chłodną kalkulację. Sprawdź, ile musiałbyś wydać, aby wykończyć mieszkanie deweloperskie, uwzględniając przy tym dynamicznie zmieniające się ceny materiałów i robocizny (nie wspominając już o koszcie własnego czasu).

Na podstawie tej analizy może się okazać, że zakup wykończonego mieszkania jest jednak bardziej opłacalną opcją – zwłaszcza, że jego cenę pewnie i tak można jeszcze negocjować.

Nie użerasz się z fachowcami

Powiedzmy sobie szczerze, że jest to chyba najważniejsza korzyść wynikająca z zakupu już wykończonego mieszkania. Z fachowcami niestety bywa różnie i nawet ci najlepsi potrafią zajść klientom za skórę. Dlatego jeśli nie masz nerwów ze stali i nie chcesz brać sobie na głowę kolejnych kłopotów, to poważnie rozważ skorzystanie z opcji zakupu mieszkania gotowego do wprowadzenia.

Eliminujesz ryzyko wzrostu kosztów remontu

To argument, który jest często pomijany, natomiast mocno przemawia na korzyść zakupu już wykończonego lokalu mieszkalnego. Mnóstwo osób doświadczyło w ostatnim czasie sytuacji, gdy pierwotnie ustalona z wykonawcą cena drastycznie wzrosła. Z tygodnia na tydzień drożeją również materiały budowlane i wykończeniowe. Stąd podejmując się remontu mieszkania w stanie deweloperskim trzeba się liczyć z tym, że finalnie znacznie przekroczymy założony budżet.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.