Dlaczego tyle ludzi decyduje się na kuchnie na zamówienie?

Krzysztof Jagielski
13.07.2020

Kiedy chcemy zaaranżować naszą kuchnię, mamy do przemyślenia mnóstwo spraw. Musimy zastanowić się, jak ustawić sprzęty oraz jaka zabudowa kuchenna będzie najbardziej praktyczna. Ponadto liczy się nie tylko wartość użytkowa, ale też elegancja i estetyka.

Kuchnia - serce domu

Zależy nam na tym, aby wszystko było spójną całością, która będzie cieszyła nasz wzrok. W końcu dom to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia. Nie chcemy więc marginalizować nawet z pozoru nieistotnych czynników. Drobiazgi również potrafią nas irytować, nawet jeśli na początku wydaje się, że nie będą bardzo uciążliwe. Codzienne używanie czegoś, co nie działa jak należy może być problemowe. Spora grupa osób decyduje się na wykonanie kuchni na zamówienie. Skąd taka popularność tego rozwiązania? Przede wszystkim jest to bardzo dobre wykorzystanie miejsca i przestrzeni. Zazwyczaj umożliwia to dopasowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb mieszkania. Kupując gotową kuchnię, raczej trudno nam będzie dopasować szafki, szuflady i półki w ten sposób, żeby wykorzystać w domu każdy centymetr. Wykonując kuchnię na wymiar jest to jak najbardziej możliwe - tym bardziej jeśli wybierzemy firmę, która podchodzi do każdego projektu indywidualnie.

Praktycznie i elegancko

Jeśli nie mamy pomysłu to możemy zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, który stworzy taki projekt za nas. Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Chcemy urządzić ją niezwykle elegancko i reprezentacyjnie, ponieważ na ogół jest połączona z salonem. To właśnie tutaj zapraszamy gości. Warto pamiętać o spójności czyli wybierać meble, które będą dobrze korespondowały z wyposażeniem salonu. A jaka kolorystyka jest najlepsza? Wiele zależy od gustu domowników, ale sprawdzają się na pewno kolory neutralne np. beż, jasna szarość czy biel. Zawsze dobrze wyglądają, dlatego mają wielu zwolenników. Do takich kolorów łatwo dopasować dodatki. Oczywiście kuchnia na zamówienie jest na pewno droższa niż gotowe meble, ale korzyści z kuchni wykonanej na wymiar są bardzo liczne. Właśnie dlatego wiele osób wybiera to nieco droższe rozwiązanie, ale mamy wtedy pewność, że przez długie lata nasza kuchnia będzie spełniała swoje założenia.

Dobre rozplanowanie sprzętów 

Bardzo ważne jest również to, aby funkcjonalnie rozplanować umiejscowienie sprzętów. Zlewozmywak powinien znajdować się blisko zmywarki tak, aby jej napełnianie przebiegało szybko, a lodówka powinna być koło blatu roboczego. Wiele osób wybiera tradycyjne szafki, ale dobrze również pomyśleć o szufladach, które są bardzo pojemne, ich zawartość jest widoczna dla naszego wzroku, dlatego ułatwiają sprzątanie i przygotowywanie posiłków. Wiele osób bardzo chwali sobie system samodomykający, który ułatwia pracę w kuchni oraz sprawia, że jest ona cicha. Innowacyjne rozwiązania meblowe pozwalają nam cieszyć się wnętrzem, w którym wszystko jest dobrze zaplanowane. Jeśli więc podobają nam się kuchnie na zamówienie, warto poszukać firmy działającej lokalnie, która przygotuje nam to, co będzie odpowiedzią na nasze potrzeby. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.