Dlaczego lepiej powierzyć remont łazienki fachowcowi?

Mateusz Nowak
04.12.2023

Samodzielne wyremontowanie łazienki przez osobę, która nigdy wcześniej tego nie robiła, jest oczywiście możliwe, ale obarczone bardzo dużym ryzykiem. Tutaj wszystko może pójść nie tak. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy sobie poradzisz, to dobrze radzimy: zatrudnij fachowca. Te argumenty powinny Cię do tego przekonać.

Niepewny efekt

Każdemu zależy na tym, aby świeżo wyremontowana łazienka zachwycała. Taki efekt sprawia, że zapominamy, ile wydaliśmy na remont. Gorzej, gdy końcowy rezultat jest daleki od oczekiwań, a właśnie taki scenariusz jest bazowym, gdy za remont bierze się osoba niemająca ku temu żadnych kwalifikacji.

Remont łazienki to masa pracy

Remontu łazienki nie da się zrobić szybko i dobrze. W praktyce poprawne przeprowadzenie nawet podstawowych prac zajmie Ci mnóstwo czasu, prawdopodobnie wiele tygodni, w trakcie których będzie narastać frustracja, pojawi się też wielkie zmęczenie. Zastanów się, czy aby na pewno chcesz to brać na swoje barki.

Ryzyko zmarnowania drogich materiałów

Gdy źle pomalujesz ścianę, to stracisz co najwyżej 100 zł – tyle mniej więcej kosztuje opakowanie farby. Błędy popełnione podczas remontu łazienki będą znacznie bardziej kosztowne. Istnieje tutaj wysokie ryzyko zniszczenia drogich płytek, zmarnowania klejów, uszkodzenia elementów hydraulicznych czy porysowania wanny.

Potrzebujesz wielu kosztownych narzędzi

Jest raczej mało prawdopodobne, aby amator posiadał profesjonalną przecinarkę do glazury, tarcze diamentowe, poziomicę laserową i wiele innych narzędzi, które są niezbędne w pracy glazurnika. Możesz je oczywiście kupić, ale to oznacza spore wydatki. Te narzędzia trzeba też mieć gdzie przechowywać, konserwować je, co mija się z celem w przypadku chęci przeprowadzenia jednego remontu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie