Czym są rolety dzień-noc?

Andrzej Winnicki
19.03.2024

Rolety to ważny element wystroju wnętrza. Pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale także estetyczną. Spośród wielu rodzajów rolet szczególną uwagę warto zwrócić na te typu dzień-noc, które są świetną alternatywą dla klasycznych roletek okiennych czy firanek. Czym są rolety dzień-noc? Sprawdź to w naszym poradniku.

Rolety dzień-noc, czyli?

Rolety dzień-noc to rodzaj zasłony okiennej, która łączy w sobie cechy zarówno tradycyjnych rolet, jak i żaluzji. Charakterystyczne dla nich są na przemian ułożone pasy materiału przezroczystego i nieprzezroczystego, które można przesuwać względem siebie, regulując tym samym ilość światła wpadającego do pomieszczenia.

Zalety rolet dzień-noc

Poza niewątpliwymi walorami estetycznymi, warto podkreślić przede wszystkim wszechstronność rolet dzień-noc. Pozwalają one na dostosowanie ilości naturalnego światła wpadającego do wnętrza w ciągu dnia, jednocześnie umożliwiając całkowite zaciemnić pomieszczenia np. wieczorem czy w nocy – a to już przekłada się na tak pożądane poczucie prywatności.

Dodajmy, że rolety dzień-noc są bardzo łatwe w montażu i obsłudze, a także niedrogie, zwłaszcza w porównaniu z żaluzjami drewnianymi czy aluminiowymi.

Nie bez znaczenia jest również to, że rolety dzień-noc mogą stanowić samodzielny element dekoracyjny we wnętrzu – do wyboru jest mnóstwo wariantów kolorystycznych, co pozwala perfekcyjnie dopasować rolety do preferowanego wystroju.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie