Czym ozdobić dużą, pustą ścianę? Sprawdź te pomysły

Piotr Kowalczyk
04.05.2023

Masz ścianę o sporej powierzchni, która aż prosi się o to, aby umieścić na niej jakieś ozdoby? Nie rezygnuj z tego, ponieważ kilka dekoracyjnych elementów może całkowicie odmienić wystrój pomieszczenia – na przykład salonu. W dodatku wcale nie trzeba na to przeznaczać sporego budżetu. Mamy dla Ciebie kilka inspiracji.

Efektowne obrazki

Zacznijmy od propozycji, która z pewnością przeszła Ci przez myśl. Szukając ciekawych obrazków, które mogą ozdobić dużą ścianę, wybierz się np. do stacjonarnego sklepu z artykułami dekoracyjnymi. Na pewno znajdziesz tam coś, co wpadnie Ci w oko – ważne, aby obrazki były utrzymane w podobnej stylistyce.

Plakaty filmowe lub serialowe

To bardzo fajna propozycja dla fanów kina i dobrych seriali. Jeśli masz swoje ulubione produkcje, to poszukaj plakatów w Internecie, zamów do nich odpowiednie ramy i zyskaj efektowną, a przy tym niebanalną ozdobę np. w salonie.

Zdjęcia rodzinne

Jeśli lubisz rodzinne pamiątki, a w dodatku chcesz, aby elementy dekoracyjne umieszczone na ścianie miały wybitnie osobisty charakter, to postaw właśnie na zdjęcia. Zadbaj o ich dobrą jakość (odpowiedni wydruk) oraz o ozdobne ramy.

Fototapeta

Niegdyś wyśmiewana, dziś wraca do łask. Fototapeta pozwala wprowadzić do wnętrza bardzo wyraziste detale wykończeniowe. Nie musi to być wcale oklepany motyw rajskiej plaży, ale np. panorama wielkiego miasta czy obraz natury.

Naklejka

To prosty i tani sposób na zyskanie efektownego akcentu w pomieszczeniu. Naklejki ścienne to olbrzymia kategoria ozdób, dlatego na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie – od motywów kwiatowych, aż po te związane np. z Twoją życiową pasją.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie