Czym charakteryzuje się styrobeton?

Mariusz Siwko
31.03.2020

Termoizolacja domów i mieszkań jest współcześnie bardzo popularna i szeroko wykorzystywana w budownictwie. Wykorzystuje się do niej różne materiały, które mają za zadanie zatrzymywać we wnętrzu budynku jak najwięcej ciepła. Jednym z nowocześniejszych tworzyw tego typu jest styrobeton. Czym się charakteryzuje i czy warto go wykorzystywać przy termoizolacji?

Co to jest styrobeton?

Styrobeton to nic innego jak zaprawa cementowo-styropianowa. Składa się ona z wody, cementu, lekkiego granulatu styropianowego i specjalnego dodatku, który poprawia jednorodność i wytrzymałość całej masy. Ta mieszanka zalicza się do betonów lekkich.

Jakie cechy posiada styrobeton?

Najważniejszą zaletą styrobetonu jest to, że tworzy niezwykle lekką masę izolacyjną. Charakteryzuje się wysokimi właściwościami termicznymi i akustycznymi. Można używać go z dodatkowymi materiałami, takimi jak maty wygłuszające. Ponadto nie nasiąka wodą jak niektóre materiały wykorzystywane do termoizolacji. Zaletą jest również to, że mieszanka nie jest łatwopalna, stanowi więc doskonałą ochronę przeciwpożarową. Koszt budowy przy montażu zostaje obniżony ze względu na zmniejszenie ilości materiałów na budowie. Jest bezpieczny dla środowiska - nie emituje toksycznych gazów. Posiada niezwykle dużą wytrzymałość i odporność na działanie pleśni i gryzoni. Dodatkowo jest higienicznie nieszkodliwy, można więc stosować go do wnętrz budynków. Dzięki szybkiemu twardnieniu przyspieszony zostaje proces pracy i szybsza gwarancja satysfakcji.  

Gdzie wykorzystuje się styrobeton?

Styrobeton głównie wykorzystuje się do wypełniania konstrukcji nośnych ze względu na to, że jest materiałem cieplno-izolacyjnym. Może posłużyć jako warstwa wyrównująca i izolacyjna na drewnianych, belkowych stropach lub wykończeniowa pod wylewki podłogowe. Styrobeton dobrze sprawdzi się również przy wyrównywaniu powierzchni zabudowujących przewody instalacji elektrycznych, grzewczych czy wodociągowych oraz wysokości na podbudowie pod posadzkę. Sprawdzi się również jako elastyczny podkład pod szosy, drogi czy areały sportowe, a także w ociepleniu dachów, balkonów i tarasów.

Styrobeton to innowacyjny i ekologiczny materiał, który zapewni satysfakcje każdemu jego użytkownikowi. Firma Thermozell oferuje jego standardowy lub szybki rodzaj. Po nałożeniu masy można bezpośrednio instalować system ogrzewania podłogowego. Thermozell stanowi również doskonałe i tanie wypełnienie masowe

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.