Czy zmiana sprzedawcy gazu wiąże się z przerwami w dostawie? Sprawdź, jak to działa!

Remigisz Szulc
05.02.2020

Konkurencja panująca na rynku gazu ziemnego sprawia, że sprzedawcy dbają o względy klientów – oferując im niższe ceny i coraz to lepsze warunki umowy. Czy zmiana sprzedawcy gazu ziemnego w gospodarstwie domowym wiąże się z przerwą w dostawie? Dziś objaśniamy pokrótce ten pozbawiony zbędnych formalności proces!

Zmiana sprzedawcy gazu, czyli krok w kierunku niższych opłat

Głównym motywem skłaniającym właścicieli domów jednorodzinnych do zmiany sprzedawcy gazu jest oczywiście niższa cena. Za dostarczenie paliwa do budynku odpowiada dystrybutor, jednak jego cena zależy w dużej mierze od oferty skonstruowanej przez sprzedawcę. Znalezienie najtańszej oferty w okolicy to źródło potencjalnych ogromnych oszczędności w trakcie trwania sezonu grzewczego.

Duże oszczędności, minimum formalności

Procedura zmiany sprzedawcy może obecnie odbyć się całkowicie przez internet. Po wyborze najkorzystniejszej oferty wystarczy podpisać umowę z nowym sprzedawcą korzystając z elektronicznego podpisu   eSign i zaczekać do zakończenia okresu wypowiedzenia obecnej umowy. Pozostałe formalności nie interesują już finalnego odbiorcy. To nowy sprzedawca gazu wypowiada umowę dotychczasowemu, a następnie informuje o tym fakcie dystrybutora. Czy podpisanie nowej umowy z innym podmiotem ma jakieś wady?

Rola dystrybutora, czyli gwarancja ciągłości dostaw gazu

Niektórzy właściciele domów obawiają się, że zmiana sprzedawcy spowoduje czasową przerwę w dostawie gazu. W rzeczywistości nie ma się czego obawiać. Wszystkie aspekty techniczne związane z dostawą paliwa leżą po stronie dystrybutora, a nie sprzedawcy, dlatego będzie ono dalej docierać przy pomocy tej samej infrastruktury z tą różnicą, że odbiorca zapłaci za gaz innemu podmiotowi.

Niższe rachunki to jedyna zmiana!

Nowe, niższe faktury to tak naprawdę jedyna zmiana. Gazomierz jest własnością dystrybutora, dlatego nie jest konieczna wymiana tego urządzenia. Więcej na temat tańszego gazu dla gospodarstw domowych można przeczytać pod adresem: https://poprostuenergia.pl/gaz-dla-domu/.

Zmiana sprzedawcy gazu to potencjalne źródło pokaźnych oszczędności, nie wymagające podejmowania wysiłku i straty czasu!

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.