Czy warto wykupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym?

Krzysztof Jagielski
09.10.2023

Mieszkańcy bloków doskonale wiedzą, jak problematyczne jest dziś znalezienie wolnego miejsca parkingowego w sensownej odległości od mieszkania. W nowych inwestycjach standardem są dziś garaże podziemne z dużą liczbą miejsc, za które jednak trzeba słono zapłacić – nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych lub kilkaset złotych miesięcznie. Czy rzeczywiście warto? Odpowiedzi poszukaj w naszym artykule.

Jeśli masz auto, to docenisz własne miejsce parkingowe

Przede wszystkim jest to duża wygoda, gdy możemy zaparkować samochód w garażu, nie martwić się chłodem, deszczem, śniegiem, mrozem, skrobaniem szyb czy rozładowaniem akumulatora po zimnej nocy. Osoby mieszkające w bloku nie mają też wielkiej alternatywy dla miejsca parkingowego w garażu podziemnym – może to być np. prywatny garaż oddalony o kilka ulic, ale tutaj trudno już mówić o komforcie.

Bezpieczeństwo

Parkowanie auta w garażu podziemnym znacząco zwiększa bezpieczeństwo dobytku, minimalizując ryzyko kradzieży czy aktów wandalizmu. Właściwie jedynym zagrożeniem są tutaj… sąsiedzi, którzy nie szanują czyjejś własności i obijają drzwi podczas wsiadania i wysiadania ze swoich aut.

Dokupienie miejsca w przyszłości może być niemożliwe

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że popyt na miejsca parkingowe w garażach podziemnych jest olbrzymi. W zasadzie sprzedają się one na pniu, dlatego propozycja, którą dziś złożył Ci deweloper, może się długo nie powtórzyć.

Zarabiaj na wynajmie miejsca parkingowego w garażu podziemnym

Nawet jeśli po jakimś czasie zrezygnujesz z własnego auta, to posiadanie miejsca parkingowego może przynieść Ci niezły zastrzyk gotówki – i to miesiąc w miesiąc. Wystarczy wynająć takie miejsce jednemu z sąsiadów, co nie powinno stanowić żadnego problemu. Ceny za wynajem miejsc parkingowych w garażach podziemnych zaczynają się od około 300 zł miesięcznie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie