Czy warto inwestować w drewno elewacyjne?

Maciej Piwowski
16.09.2021

Budownictwo oraz architektura to dziedziny, które na przestrzeni ostatnich lat niesamowicie się rozwinęły. Rozwój ten jest najbardziej widoczny, ponieważ rozglądając się dookoła siebie możemy zobaczyć masywne budynki, wielkie kamienice czy solidne domy, a w bardziej turystycznych miejscowościach, majestatyczne i skomplikowane architektonicznie konstrukcje. Przemieszczając się po małych miejscowościach również można zaobserwować wielki rozwój, ponieważ większość domów na polskich wsiach prezentuje się bardzo elegancko i ekskluzywnie. Warto zatem poznawać najnowsze trendy w budownictwie, aby wprowadzać je do swojego otoczenia.

  1. Czym są deski elewacyjne i czy to dobra opcja na drewniane elewacje?
  2. Naturalne drewno - jakie zalety ma elewacja drewniana?
  3. Dlaczego warto inwestować w kompozycje drewniane na elewacji?

Poniższy artykuł skierowany jest szczególnie do osób, które są w trakcie budowy swojego domu lub rozmyślają nad takim przedsięwzięciem.

Czym są deski elewacyjne i czy to dobra opcja na drewniane elewacje?

Drewniane wstawki na elewacji stanowią wyłącznie walor estetyczny. Dom prezentuje się niezwykle majestatycznie oraz designersko, gdy znajdują się na nim wstawki z wysokiej jakości drewna. Naturalne drewno to materiał, który nie tylko doda odpowiedniego uroku, ale także jest wytrzymały na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe. Dodatkowo drewno elewacyjne nie wymaga żadnych prac konserwacyjnych i nigdy nie straci swojego blasku czy właściwości.

Naturalne drewno - jakie zalety ma elewacja drewniana?

Większość nowoczesnych domów wykorzystuje już zdobienie nie tylko wnętrz, ale także elewacji. Wiele osób ceni sobie te domy, których elewacja jest ozdobiona szczegółami z drewna egzotycznego, które potrafi prezentować się oszałamiająco. Nie można przy tym ujmować innym rodzajom drewna, ponieważ rosnące u nas świerki dają piękne drewno świerkowe, które doskonale sprawdza się do zdobienia zewnętrznej części budynków

Do najważniejszych zalet reprezentowanych przez drewnianą elewację należy: naturalny wygląd, estetyka, odporność na insekty i warunki pogodowe, trwałość, brak pęknięć, przyjazność środowisku, niewidoczne elementy mocujące, łatwość w utrzymaniu etc.

Dlaczego warto inwestować w elementy drewniane na elewacji?

Elementy drewniane na elewacji to niesamowity wynalazek, na którego decyduje się masa ludzi. Głównym powodem takiego stanu rzeczy są trzy czynniki - łatwość montażu, dobra cena oraz niesamowity design. Wstawki na elewacji nadają budynkowi nowego życia oraz przyciągają wzrok każdego, kto obok takiego obiekty się znajdzie! Jeśli chodzi o wybór rodzaju drewna w przypadku elewacji, to opcji jest wiele - na przykład drewno egzotyczne, świerk skandynawski, czy drewno sosnowe. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie