W warsztacie każdego majsterkowicza bądź w fabrykach, zakładach wytwórczych czy montażowniach, powinno znaleźć się miejsce dla kilku niezbędnych mebli, które ułatwiają całą pracę i pozwalają ją przeprowadzić bez zbędnej zwłoki. Jednym z najważniejszych jest z pewnością stół warsztatowy z nadstawką. Mebel ten, głównie dzięki dużej przestrzeni roboczej oraz zastosowaniu nadstawki, cechuje się znacznie większą użytecznością niż modele standardowe. Przekonaj się o tym już dziś!
Stół warsztatowy to chyba najbardziej uniwersalny i ponadczasowy mebel, który w każdym warsztacie służy za podstawowe miejsce pracy fachowców. Nie dzieje się to bez powodu. Po prawidłowym dopasowaniu jego wymiarów zewnętrznych, konstrukcji i koloru, można uzyskać nie tylko spójną stylistykę całego obiektu, lecz także zwiększyć wygodę pracy i jej bezpieczeństwo. Zalety warto jednak poznać nieco bliżej.
Praktycznie każdy stół warsztatowy jest narażony na przyspieszone zużycie, które wynika w prostej linii z jego obciążenia, przesuwania ciężkich przedmiotów po blacie, opierania się nad nim oraz nachylania nad obrabianymi produktami. Z tego względu producenci tego typu mebli wykorzystują wyłącznie najlepsze tworzywa i stopy różnych stali.
Najlepsi producenci stawiają na wysokogatunkową stal o grubości wynoszącej nawet 2 mm, która jest w zasadzie całkowicie odporna na wszelkie trudne warunki pracy, w tym na działanie chemii warsztatowej, niektórych kwasów i innych cieczy.
Sama konstrukcja opiera się o gięte, zgrzewane i spawane kształtowniki, które gwarantują najwyższy poziom stabilności całego mebla aż do momentu osiągnięcia masy granicznej. Dzięki temu mogą służyć w praktycznie każdym rodzaju prac warsztatowych.
Wiemy doskonale jak wygląda standardowy stół roboczy – to mebel do złudzenia przypominający biurko bądź stół, który różni się od nich wytrzymałością oraz zastosowaniem. Co ciekawe, na rynku znajdują się ich przeróżne warianty, dzięki czemu każdy pracodawca lub majsterkowicz może znaleźć model idealny dla swoich potrzeb i oczekiwań. Warto wśród nich wyróżnić:
Ciekawostką jest, że u niektórych producentów powyższe stoły można ze sobą łączyć i konfigurować w bardzo szerokim zakresie. Dla przykładu szuflady mogą znajdować się z jednej tylko strony bądź z obu – zależnie od oczekiwań pracodawcy, pracowników lub osoby prywatnej.
Stół warsztatowy z nadstawką to niezwykle przydatny element wyposażenia każdej montażowni, fabryki lub prywatnego warsztatu, w których szczególnie istotny jest komfort pracowników i wydajność ich pracy. Model ten różni się od standardowego przede wszystkim budową, a w zasadzie zabudową tylnej strony, którym może być duża, obszerna i perforowana blacha. To właśnie ten element jest niezwykle pomocnym dodatkiem dla każdego pracownika, gdyż ma wiele funkcji możliwych do zaaranżowania przez daną osobę samodzielnie.
Większość współczesnych producentów tego typu elementów wyposażenia daje swoim klientom wiele możliwości ich spersonalizowania i dostawania do swoich potrzeb.
W dodatku nadstawkę można dodatkowo rozszerzyć o kolejne elementy, które w znacznym stopniu wpływają na komfort i bezpieczeństwo pracy. Niektórzy producenci oferują:
Stół warsztatowy z nadstawką to mebel, bez którego bardzo ciężko jest zrealizować najbardziej wymagające zadania. Są mocne, trwałe, pewne i stabilne, dlatego też można na nich polegać przez wiele lat najbardziej intensywnej eksploatacji. Bardzo istotny jest jednak producent. Zdecydowanie warto postawić na firmę znaną, lubianą i doskonale kojarzoną przez różnych pracodawców, która ma w swojej ofercie wiele możliwości personalizacji poszczególnych mebli oraz mnóstwo dodatków, które zwiększają ich i tak dużą liczbę zastosowań.
Artykuł partnera.