Czy fan coil (klimakonwektor) może być alternatywą dla tradycyjnego grzejnika?

Mateusz Nowak
10.06.2022

Coraz więcej osób rezygnuje ze standardowych grzejników na rzecz klimakonwektorów charakteryzujących się sporą wydajnością energetyczną, łatwością konserwacji i montażu właściwie w dowolnym miejscu. Dzięki fan coil można usprawnić nie tylko ogrzewanie, ale również chłodzenie nawet dużych pomieszczeń. Czy warto zainwestować w technologię alternatywną dla grzejnika i z jakiego powodu?

Co to za urządzenia i dlaczego warto się nimi zainteresować przy remoncie nieruchomości?

Klimakonwektory to urządzenia bardzo dobre regulujące temperaturę w nieruchomości. Umożliwiają chłodzenie oraz grzanie, co rozszerza zdecydowanie funkcjonalność w stosunku do zwykłego grzejnika. Latem pełni funkcję klimatyzacyjną, więc odciąża właściciela nieruchomości z dodatkowych inwestycji, a zapewnia pełen komfort i wyrównanie temperatur. Więcej szczegółów technicznych o rozwiązaniu można znaleźć na https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/happening/new-range-of-fan-coil/, a wiedzę warto rozszerzyć, ponieważ odbija się na nowoczesnym designie.

Kilka słów o budowie urządzenia

Fan Coil składa się z kilku elementów, w tym z innowacyjnych sterowników do szybkiego przestawiania funkcji. Jedna z najważniejszych części to czynnik chłodząco-grzewczy i jakość wentylatora oraz zaworów. Warto zatem stawiać na urządzenia certyfikowane, objęte długoterminową gwarancją, a często usługą szybkiego montażu. Klimakonwektory występują w wielu wersjach roboczych. Sprzęt przyjmuje format ścienny lub podłogowy. Dzięki temu osoby zainteresowane nie mają problemu z dopasowaniem do bieżącej aranżacji.

Dlaczego warto postawić na klimakonwektor?

  • wyraźne ulepszenie w stosunku do zwykłego grzejnika,
  • wiele wersji do wyboru od ściennych po kanałowe i podłogowe,
  • chłodzenie i grzanie, w tym pełna kontrola z perspektywy użytkownika,
  • często designerski wygląd dopasowany do standardów nowoczesnych nieruchomości.

Dlaczego to opłacalne rozwiązanie?

Funkcja grzania oraz chłodzenia to najważniejsza zaleta urządzenia. Wszyscy właściciele nieruchomości powinni stawiać na odpowiednią regulację temperatur, ponieważ to szansa poprawy mikroklimatu.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.