Czy drzwi aluminiowe sprawdzą się jako drzwi zewnętrzne?

Maciej Piwowski
19.04.2021

Aluminiowe drzwi zewnętrzne sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i firmach oraz budynkach użyteczności publicznej. Proponowane modele różnią się kolorem, klasą termiczną i funkcjonalnymi dodatkami, dzięki czemu możesz je dopasować do swoich potrzeb. Sprawdź, czym kierować się w trakcie zakupów!

Stylowe i wytrzymałe drzwi aluminiowe

Wybierając kolor drzwi zewnętrznych, zwróć uwagę na okna, styl całego domu, a także kolor elewacji. Niezależnie od tego, czy lubisz odważne, czy stonowane odcienie, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możesz również zdecydować się na nieszablonowe kombinacje kolorów, aby wyróżnić się z otoczenia.  Proponowane drzwi wejściowe wyróżniają się nowoczesnym designem i starannym wykonaniem, dzięki czemu mogą Ci służyć przez wiele lat.

Niezależnie od tego, czy cenisz sobie tradycyjną, czy ultranowoczesną stylistykę, drzwi aluminiowe z pewnością przypadną Ci do gustu. Możesz je wzbogacić o górne lub boczne panele szklane, dzięki czemu nadasz im efekt WOW. Jeśli marzysz o tym, aby wyróżnić się z tłumu, takie rozwiązanie z pewnością Ci się spodoba. Zamawiając drzwi aluminiowe, możesz sam zadecydować o konfiguracji rozmieszczenia szyb i ich typie. Dużą popularnością cieszą się szyby refleksyjne, mleczne, przezierne i ornamenty.

Efektywność energetyczna

Drzwi aluminiowe są wyjątkowo odporne na czynniki zewnętrzne, jednocześnie zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Dzięki wspomnianym właściwościom wywierają niewielki wpływ na środowisko naturalne. Proponowane drzwi skutecznie chronią przed hałasem, poprawiając jakość życia. Ponadto zastosowana przekładka termiczna zapewnia idealną temperaturę w domu przez cały rok. 

Stabilna i trwała konstrukcja sprawia, że drzwi wejściowe będą wyglądały jak nowe przez wiele lat. Nic więc dziwnego, że aluminium odgrywa ważną rolę w nowoczesnej architekturze. W połączeniu ze szklanymi panelami odbijającymi promienie słoneczne, aluminiowe drzwi wpuszczają dużo naturalnego światła do wnętrza, jednocześnie chroniąc przed wnikaniem nadmiaru ciepła. W ten sposób zmniejszają zużycie energii, a tym samym obniżają rachunki za prąd i ogrzewanie. 

Stabilność i siła

Proponowane drzwi zewnętrzne wykazują wyjątkową stabilność konstrukcyjną i, co ważne, poradzą sobie nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Nie musisz się więc martwić, że z czasem zaczną się uginać. Wysokiej jakości materiały i nowoczesna technologia obróbki gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego.

Aluminium jest lekkim, ale jednocześnie wytrzymałym materiałem kompozytowym, dzięki czemu drzwi mogą mieć większą przeszkloną powierzchnię niż modele drewniane, czy z PCV. W ten sposób do domu wpada więcej światła, a dzięki wysokiej wytrzymałości aluminium możesz poczuć się bezpiecznie.

Drzwi z aluminium: praktyczne i wytrzymałe

Drzwi aluminiowe są łatwe w konserwacji, wystarczy przetrzeć je czystą, wilgotną szmatką zamoczoną w płynie do naczyń, a następnie wytrzeć do sucha. Cieszą się coraz większą popularnością. Zachwycają nie tylko walorami estetycznymi, lecz także trwałością i funkcjonalnością.

Drzwi wejściowe PCV mogą rozszerzyć się pod wpływem wysokich temperatur, zwłaszcza jeśli zamontuje się w domy usytuowanym na południe. Z kolei drewno jest podatne na kurczenie i rozszerzanie się pod wpływem zmiany warunków atmosferycznych. Decydując się na drzwi aluminiowe, możesz wreszcie o tym zapomnieć!

Pod względem trwałości pierwsze miejsce zajmują drzwi malowane proszkowo. Decydując się na takie rozwiązanie, unikniesz przebarwień i blaknięcia pod wpływem czynników zewnętrznych. Nie musisz ich też, co jakiś czas malować, co zajmuje sporo czasu. Zamiast tego możesz podziwiać, jak drzwi zewnętrzne zachowują połysk pomimo upływu czasu. 

Aluminium wykazuje wysoki stosunek wytrzymałości do masy, co chroni go przed wgnieceniem nawet przy celowym przyłożeniu siły mechanicznej. Dodatkowo materiał zapewnia prywatność, ergonomię i personalizację projektu. Drzwi aluminiowe można zamontować nie tylko w domach i mieszkaniach, lecz także w biurowcach, szkołach, urzędach, przychodniach i sklepach. Oferowane modele wykazują wysoką odporność na korozję, wilgoć, zużycie i niekorzystne warunki atmosferyczne, dlatego docenią je nawet najbardziej wymagający klienci.

Ekologiczne rozwiązanie

Aluminium nadaje się w 100% do recyklingu i wielokrotnego użytku, dlatego jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż PCV. Dodatkowo wspomniany materiał pomaga również oszczędzać drewno. Aluminium nie tylko ma niski ślad węglowy, lecz także można go ponownie wykorzystać. Kupując drzwi aluminiowe, możesz pokazać, że dbasz o środowisko.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.