Czy chusty i nosidełka to odpowiedni sposób na noszenie małego dziecka?

Mateusz Nowak
25.04.2020

Kiedy zbliża się termin porodu, większość przyszłych mam zaczyna wić gniazdo i zastanawiać się, co będzie najlepsza dla człowieka, którego sprowadzi na świat. Oczywiście zawsze warto, by to, co będzie dobre dla niego, było też dobre i dla mamy, dlatego też częstym tematem są nosidełka i chusty różnego rodzaju. Jest to wciąż dosyć kontrowersyjny temat, jednakże na rynku są dostępne ergonomiczne nosidełko Tula i wysokiej jakości chusty, które zapewniają potwierdzone przez specjalistów, zdrowe ułożenie dziecka, które umożliwi mu prawidłowy rozwój bez ryzyka skrzywień.

Jakie nosidełka Tula warto kupić na pierwsze miesiące życia dziecka?

Dobre nosidło Tula to niezwykłe dopasowanie do rozwoju dziecka i możliwość przeżywania z nim każdej chwili w maksymalnie bliskim kontakcie. Nosidełka dostępne są w wielu wariantach, dlatego można z nich wybrać zarówno wersję dla najmłodszych maluchów, jak i dla odrobinę starszych dzieci. Dzięki regulacji szerokości i wysokości panelu nosidełka, w którym znajduje się dziecko, jesteśmy w stanie zapewnić mu ergonomiczną pozycję na każdym etapie rozwoju. Jeśli wybierzemy odpowiedni model, zyskamy wygodę i możliwość swobodnego używania rąk na co  dzień, co w przypadku posiadania dwójki dzieci jest niezwykle wygodną opcją. W pierwszych dniach bowiem nasz niemowlak będzie nas potrzebował właściwie cały czas, co nie znaczy, że starsze dziecko przestanie oczekiwać naszej obecności w jego życiu.

Jakie zalety posiada więc dobrze dobrane nosidełko?

  • możliwość regulacji panelu, w którym umieszczone jest dziecko,
  • odciążenie kręgosłupa mamy,
  • umożliwienie używania obu rąk jednocześnie,
  • oddychający, przepuszczalny materiał,
  • estetyczny, atrakcyjny wygląd.

Oprócz nosidełek Tula, na rynku dostępnych jest wiele innych opcji pomagających w codziennym zajmowaniu się dzieckiem. Należą do nich niewielkich rozmiarów kołyski na kółkach, plecione, profesjonalne chusty do noszenia i wszelkiego rodzaju gadżety, które wciąż wyłaniają się z każdej parentingowej strony, na którą wchodzi przyszła mama.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.