Czas na relaks. Projektujemy wyjątkową łazienkę

Mateusz Nowak
03.10.2019

Łazienka to miejsce relaksu po ciężkim dniu. Nic tak nie odpręża jak aromatyczna kąpiel przy świecach, z kieliszkiem wina w ręku, a może nawet z dobrą książką. A to wszystko w otoczeniu pięknej aranżacji. Najnowsze trendy wnętrzarskie inspirowane są naturą, która przynosi ukojenie zmysłów. Co powinno pojawić się w takiej łazience, jakie dobrać kolory, sprzęty i armaturę łazienkową?

Projekt łazienki powinien być dobrze przemyślany, począwszy od stylu aranżacji, przez dobór kolorów, po wybranie funkcjonalnych sprzętów, ceramiki sanitarnej i dodatków. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby nie oszczędzać na jakości. Szczególnie, jeśli chodzi o armaturę łazienkową, która powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Pomocne w aranżacji są programy do aranżacji wnętrz, dzięki którym zaprojektujemy wyjątkową łazienkę bez pomocy architekta. Inspiracji warto szukać również na stronach internetowych, zajmujących się tematyką wnętrzarską, a także na stronach producentów poszczególnych elementów obecnych w łazience.

Trend na kolor

Do niedawna łazienki były aranżowane bardzo zachowawczo, pojawiały się w niej neutralne barwy, a najczęściej królowa biel. Dzisiaj kolory śmiało wkraczają do świata łazienki, dominują ciepłe i nasycone barwy. W tym roku na piedestale palety kolorystycznej stają pudrowy róż, zieleń szałwiowa, leśna i butelkowa, a także granat i czerń. Stawiamy na zdecydowane połączenia kolorystyczne, pojawiają się też faktury i śmiałe wzory. Łazienki wręcz epatują florystycznymi płytkami i tapetami.

Wyjątkowa armatura łazienkowa

Zgodnie z trendem odwołującym się do natury, wybieramy armaturę łazienkową nastawioną nie tylko na funkcjonalność i piękny wygląd, lecz także na ekologiczne rozwiązania. Na szczęście, na rynku dostępne są modele łączące w sobie wszystkie te cechy. Linię produktową w stylu organicznym zaprojektowała firma Kludi, renomowany producent armatury łazienkowej. Seria Ambienta inspirowana jest naturą, jej opływowe lekkie linie naśladują świat przyrody, a świeży design urzeka harmonią. Delikatne powierzchnie i subtelne kontury tej armatury łazienkowej nadają łazience zmysłowej estetyki, a wszystko to zostało połączone z intuicyjną obsługą. Warto też wybierać bezdotykową armaturę łazienkową, uruchamianą za pomocą czujnika. Jest to świetny przykład produktu, który pozwala ograniczać zużycie wody. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.