Czas na relaks. Projektujemy wyjątkową łazienkę

Mateusz Nowak
03.10.2019

Łazienka to miejsce relaksu po ciężkim dniu. Nic tak nie odpręża jak aromatyczna kąpiel przy świecach, z kieliszkiem wina w ręku, a może nawet z dobrą książką. A to wszystko w otoczeniu pięknej aranżacji. Najnowsze trendy wnętrzarskie inspirowane są naturą, która przynosi ukojenie zmysłów. Co powinno pojawić się w takiej łazience, jakie dobrać kolory, sprzęty i armaturę łazienkową?

Projekt łazienki powinien być dobrze przemyślany, począwszy od stylu aranżacji, przez dobór kolorów, po wybranie funkcjonalnych sprzętów, ceramiki sanitarnej i dodatków. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby nie oszczędzać na jakości. Szczególnie, jeśli chodzi o armaturę łazienkową, która powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Pomocne w aranżacji są programy do aranżacji wnętrz, dzięki którym zaprojektujemy wyjątkową łazienkę bez pomocy architekta. Inspiracji warto szukać również na stronach internetowych, zajmujących się tematyką wnętrzarską, a także na stronach producentów poszczególnych elementów obecnych w łazience.

Trend na kolor

Do niedawna łazienki były aranżowane bardzo zachowawczo, pojawiały się w niej neutralne barwy, a najczęściej królowa biel. Dzisiaj kolory śmiało wkraczają do świata łazienki, dominują ciepłe i nasycone barwy. W tym roku na piedestale palety kolorystycznej stają pudrowy róż, zieleń szałwiowa, leśna i butelkowa, a także granat i czerń. Stawiamy na zdecydowane połączenia kolorystyczne, pojawiają się też faktury i śmiałe wzory. Łazienki wręcz epatują florystycznymi płytkami i tapetami.

Wyjątkowa armatura łazienkowa

Zgodnie z trendem odwołującym się do natury, wybieramy armaturę łazienkową nastawioną nie tylko na funkcjonalność i piękny wygląd, lecz także na ekologiczne rozwiązania. Na szczęście, na rynku dostępne są modele łączące w sobie wszystkie te cechy. Linię produktową w stylu organicznym zaprojektowała firma Kludi, renomowany producent armatury łazienkowej. Seria Ambienta inspirowana jest naturą, jej opływowe lekkie linie naśladują świat przyrody, a świeży design urzeka harmonią. Delikatne powierzchnie i subtelne kontury tej armatury łazienkowej nadają łazience zmysłowej estetyki, a wszystko to zostało połączone z intuicyjną obsługą. Warto też wybierać bezdotykową armaturę łazienkową, uruchamianą za pomocą czujnika. Jest to świetny przykład produktu, który pozwala ograniczać zużycie wody. 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.