Czarny zlewozmywak z konglomeratu? Przeczytaj, zanim kupisz!

Mariusz Siwko
12.05.2022

Zlewozmywak jest niezbędnym elementem w każdej kuchni. Potrzebujemy go nie tylko do umycia naczyń, ale też przyniesionych ze sklepu warzyw i owoców, do odlewania ziemniaków i wielu innych czynności. Zlew może również pełnić funkcję dekoracyjną, co stanowi priorytet dla osób decydujących się na czarny zlewozmywak z konglomeratu. Czy to rzeczywiście dobry pomysł? Sprawdź wady i zalety tego rozwiązania.

Zalety czarnego zlewu

Nie ma co ukrywać, że głównym powodem, dla którego inwestorzy remontujący kuchnię decydują się na zakup czarnego zlewozmywaka, są względy estetyczne. Taki zlew rzeczywiście prezentuje się bardzo efektownie, nowocześnie, świetnie pasuje do minimalistycznych, wielkomiejskich kuchni.

Sam konglomerat to dobry materiał do wykonania zlewozmywaka. Jest szczelny, solidny, odporny na uszkodzenia mechaniczne, w tym szorowanie. Dzięki temu jest spora szansa, że zlew posłuży nam przez wiele lat.

Najważniejsze zalety czarnego zlewozmywaka z konglomeratu:

  • efektowny design,
  • trwałość.

Czarny zlewozmywak z konglomeratu ma istotne wady

Zanim zdecydujesz się na zakup takiego zlewozmywaka, to dobrze się nad tym zastanów. Czarny zlew z konglomeratu nie jest rozwiązaniem idealnym, a główny problem może stanowić jego kolor. Początkowo efektowny, z czasem stanie się problematyczny, ponieważ będą na nim widoczne wszelkie zacieki z kamienia w wodzie.

Dlatego czarny zlewozmywak z konglomeratu nie jest opcją dla osób, które nie mają czasu na codzienne szorowanie i wycieranie zlewu. Doprowadzenie do porządku zapuszczonego zlewozmywaka jest już znacznie trudniejsze.

Najważniejsze wady czarnego zlewozmywaka z konglomeratu:

  • jest trudny w utrzymaniu w czystości,
  • rzuca się w oczy, co nie każdemu przypadnie do gustu,
  • może zdominować stylistycznie kuchnię,
  • zapuszczony będzie wyglądać bardzo nieestetycznie.

Czy zatem warto kupić czarny zlewozmywak z konglomeratu? Musisz to ocenić we własnym zakresie, biorąc pod uwagę przytoczone przez nas argumenty. Na szczęście nietrafioną decyzję będzie można zmienić w przyszłości bez wielkich nakładów pieniężnych i remontu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie