Czarne drzwi wewnętrzne? Sprawdź, gdzie będą dobrze pasować

Marek Szydełko
28.02.2024

Czarne drzwi wewnętrzne to wielki hit w designie. Choć mogą budzić kontrowersje, to jednocześnie prezentują się naprawdę efektownie, stanowiąc kluczowy element wystroju pomieszczenia. Gdzie takie drzwi na pewno będą dobrze pasować? Sprawdź to w naszym poradniku.

Wbrew pozorom są dość uniwersalne

Choć wydaje się, że czarne drzwi to wybór wyłącznie do ultra nowoczesnych wnętrz, to w rzeczywistości mogą dobrze pasować do różnych stylów wnętrzarskich, nadając pomieszczeniu eleganckiego i nowoczesnego charakteru.

Czarne drzwi perfekcyjnie korespondują ze stylem industrialnym, minimalistycznym, a także nowoczesnym. Dobrze komponują się z jasnymi ścianami, tworząc kontrast i dodając głębi pomieszczeniu.

Czarna stolarka z powodzeniem może być stosowana w ciemniejszych wnętrzach, w których uzupełni surową lub luksusową estetykę.

Walory użytkowe

Poza kwestiami estetycznymi warto również zaznaczyć, że czarne drzwi są całkiem praktyczne, ponieważ nie widać na nich zabrudzeń i śladów palców, co z pewnością docenią rodzice małych dzieci oraz właściciele zwierzą domowych.

Ostatecznie o wyborze czarnych drzwi powinien decydować projekt architektoniczny oraz indywidualne preferencje właścicieli.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie