Co zrobić z pieniędzmi ze sprzedaży mieszkania?

Maciej Piwowski
09.01.2024

Sprzedaż mieszkania w dzisiejszych czasach oznacza, że na konto byłego właściciela wpływa minimum kilkaset tysięcy złotych. To spora kwota, którą można spożytkować na wiele sposobów. Jeśli nie planujesz zakupu innej nieruchomości, to wciąż masz kilka opcji do wyboru. Oto propozycje, które z pewnością warto rozważyć.

Bezpieczny depozyt

Depozyty bankowe to propozycja skierowana do osób, którym zależy na bezpieczeństwie posiadanego kapitału. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na ryzyko finansowe, to postaw właśnie na depozyt, czy to lokatę, czy konto oszczędnościowe, najlepiej rozdzielając środki pomiędzy kilka banków w poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert.

Obligacje skarbowe

Świetną alternatywą dla depozytu bankowego może być zakup obligacji skarbowych, które z reguły płaca lepiej niż standardowe lokaty, natomiast wymagają dłuższego horyzontu inwestycyjnego. Jeśli nie masz żadnych planów związanych z uzyskanym kapitałem, to bezpieczne obligacje mogą być całkiem niezłym pomysłem.

Aktywa ryzykowne

To już propozycja dla osób, które chcą pomnożyć uzyskany kapitał, jednocześnie zdając sobie sprawę z wysokiego ryzyka. Zakup takich aktywów, jak akcje, fundusze inwestycyjne czy tym bardziej kryptowaluty może dać Ci zarówno fortunę, jak i doprowadzić do ruiny, dlatego bardzo dokładnie przemyśl, czy jest to „zabawa” dla Ciebie.

Inwestycja w siebie

Wiemy, że może to brzmieć nieco infantylnie, dlatego doprecyzujmy, że mamy na myśli chociażby zainwestowanie we własną działalność oraz wiedzę. W ten sposób możesz uzyskać stałe źródło dochodów, co na dłuższą metę pozwoli zwielokrotnić zysk ze sprzedaży mieszkania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie