Co warto zmienić przy okazji remontu mieszkania?

Magdalena Siwko
31.07.2019

Co warto zmienić przy okazji remontu mieszkania?

Decyzja o zleceniu remontu mieszkania najczęściej jest podyktowana potrzebą zmiany. Wystrój wnętrza po kilku latach się nudzi, a poza tym mieszkańcy dostrzegają, że niektóre rozwiązania nie do końca się sprawdzają w codziennym użytkowaniu. Remont to bałagan, a więc warto wykorzystać ten chaos, by wprowadzić kilka funkcjonalnych zmian. Jakich? Sprawdź nasze propozycje.

Przeniesienie telewizora

Telewizor to jeden z najważniejszych sprzętów w domu, przed którym zwykle gromadzi się cała rodzina. Może być tak, że obecne umiejscowienie telewizora nie do końca się sprawdza, bo np. po południu na matrycę padają promienie słoneczne i obraz jest słabo widoczny. Przy okazji remontu można więc zmienić położenie telewizora, co oczywiście wymaga przeniesienia gniazd antenowych i elektrycznych.

Prysznic zamiast wanny

Rachunki za wodę są wysokie, a oczekiwanie w kolejce do kąpieli trwa wieki? To wyraźne sygnały, że warto pomyśleć o rezygnacji z wanny na rzecz prysznica. Remont jest bardzo dobrą okazją, ponieważ taka operacja wiąże się z koniecznością położenia płytek i przebudową hydrauliki. Choć brzmi to strasznie, to ostatecznie taka zamiana może się bardzo opłacić i rozwiązać rodzinne problemy – zwłaszcza w domu, w którym mieszka nastolatka zajmująca łazienkę na kilkadziesiąt minut.

Przeniesienie liczników

Liczniki mają to do siebie, że bardzo ograniczają swobodę w aranżowaniu wnętrza – przede wszystkim w kuchni. Przy okazji remontu można więc pomyśleć o ich przeniesieniu w takie miejsce, w którym nie będą przeszkadzać, co pozwoli np. wykonać nową zabudowę kuchenną zgodnie z potrzebami rodziny.

Zmiana systemu grzewczego

Ciężki, a przede wszystkim kosztowny temat, jednak warto wziąć tę opcję pod uwagę w sytuacji, gdy rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie, a nie idzie za tym odpowiedni komfort termiczny w mieszkaniu. Może to być wina starej, zakamienionej instalacji. Przy okazji remontu warto ją zmodyfikować i np. przejść z ogrzewania grzejnikowego na podłogowe.

Przeorganizowanie oświetlenia

Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w mieszkaniu. Nie tylko umożliwia komfortowe funkcjonowanie po zmroku, ale także chroni oczy i wprowadza przyjemny klimat. Pod warunkiem, że zostało prawidłowo zaprojektowane. Jeśli w Twoim mieszkaniu wygląda to inaczej, to przy okazji remontu zleć przeorganizowanie istniejącego oświetlenia tak, aby było lepiej dopasowane do potrzeb i przyzwyczajeń domowników.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.