Ciekawe dodatki do sypialni. Cztery pomysły

Mariusz Siwko
05.02.2021

 

Sypialnia to miejsce odpoczynku i regeneracji sił po stresach oraz wysiłku całego dnia. Należy więc zadbać o to, by jej wystrój sprzyjał relaksowi i odprężeniu, a także wprowadzał przytulną, intymną atmosferę. To w dużej mierze zależy od tego, jakich dodatków użyjemy przy aranżowaniu tego pomieszczenia. By nieco ułatwić wam to zadanie, przygotowaliśmy krótką listę ciekawych pomysłów na dekoracje do sypialni.

  1. Jak udekorować sypialnię? Fototapeta u wezgłowia łóżka

  2. Efektowne dekoracje do sypialni. Ozdobne, nastrojowe lampki

  3. Sypialnia – ciekawe dekoracje. Narzuty, pledy, zasłony i poduszki

  4. Najlepsze dekoracje do sypialni. Rośliny – naturalne lub sztuczne

Jak udekorować sypialnię? Fototapeta u wezgłowia łóżka

Wezgłowie łóżka to miejsce, które można zaaranżować na wiele sposobów. Najpopularniejszym jest z całą pewnością użycie tapicerowanych paneli. My jednak polecamy nieco inny pomysł – fototapety do sypialni. W sklepach znajdziemy szeroki wybór takich dekoracji. Łatwo więc dobierzemy taką, którą nie tylko będzie nawiązywała do przeznaczenia pomieszczenia i jego kojącej atmosfery, ale też pozwoli nam zrealizować daną wizję.

Efektowne dekoracje do sypialni. Ozdobne, nastrojowe lampki

Nastrój panujący w sypialni w ogromnej mierze zależy od tego, w jaki sposób to pomieszczenie oświetlone. Wielu inwestorów rezygnuje z lampy sufitowej na rzecz kilku mniejszych lampek. Takie rozwiązanie ma wiele plusów. Najważniejszym jest z całą pewnością takie lampki same w sobie są dekoracją, a poza tym dają łagodne, rozproszone światło, dzięki abażurom utrzymane w łagodnej tonacji – na przykład zielonej czy niebieskiej.

Sypialnia – ciekawe dekoracje. Narzuty, pledy, zasłony i poduszki

Trudno byłoby wyobrazić sobie naprawdę przytulne wnętrze bez tekstylnych dodatków. Nie tylko definiują one charakter sypialni, ale też wprowadzają do niej ciepło, przytulność i poczucie bezpieczeństwa. Wybór jest naprawdę szeroki i bez względu na to, czy szukamy propozycji utrzymanych w stylistyce retro, boho lub rustykalnej, czy też stawiamy na nowoczesne, minimalistyczne i geometryczne rozwiązania, na pewno znajdziemy poduszki dekoracyjne, koce czy zasłonki dostosowane do swoich potrzeb i planów.

Najlepsze dekoracje do sypialni. Rośliny – naturalne lub sztuczne

Umiejętnie dobrane rośliny naturalne wprowadzą do sypialni kojącą zieleń, zapewnią dobrą jakość powietrza oraz staną się ciekawą ozdobą. Jeśli jednak nie mamy ręki do kwiatów lub wiemy, że tempo życia nie pozwoli odpowiednio się nimi zająć, możemy postawić na sztuczne rośliny – niektóre z nich prezentują się naprawdę efektownie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.