Chcesz wywieźć gruz w Warszawie? Zamów kontener!

Jerzy Biernacki
13.01.2020

Gruz po budowie lub po remoncie nie musi być trudny w usunięciu. Zamów kontener i zapomnij o tym problemie! Odpady, które powstają w trakcie budowy lub remontu, nie mogą trafić do zwykłego kosza na śmieci. Resztki tynku, cegieł, farb, rozpuszczalników, stłuczone kafelki, ceramika i armatura łazienkowa czy też stare meble – zgodnie z przepisami śmieci tego rodzaju powinny być odpowiednio zutylizowane

Jak zgodnie z przepisami pozbyć się gruzu i odpadków po budowie i remoncie?

Przepisy dotyczące utylizacji odpadów pobudowlanych oraz poremontowych wskazują, że można odwieźć je do PSZOK-u, czyli do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tego rodzaju miejsca posiada każda gmina w Polsce. W określone dni można oddać tam różnego rodzaju odpadki, w tym między innymi te pobudowlane i poremontowe.

Głównym problemem jest tutaj fakt, że śmieci do PSZOK-u trzeba będzie odwieźć samodzielnie. Nie każdy z nas dysponuje odpowiednimi pojemnikami na odpady tego typu i nie posiada samochodu, którym można by dowieźć go na miejsce.

Co wtedy, gdy nie posiadamy właściwego pojazdu lub po prostu nie mamy czasu na to, aby zawieźć odpadki do tego rodzaju punktu? W takim przypadku warto skorzystać z usług firm, które specjalizują się w odbiorze odpadków oraz ich odpowiedniej utylizacji. Tak można zamówić także wywóz gruzu w Warszawie!

Wynajem kontenera na gruz i inne odpadki – szybko i wygodnie!

Dzisiaj wywóz gruzu w Warszawie można zlecić zarówno po remoncie, jak również można skorzystać z usługi podstawienia kontenera, do którego będzie się wrzucało odpadki powstające podczas prac.

Ta druga opcja jest zdecydowanie wygodniejsza, ponieważ gruz można usuwać wtedy na bieżąco, wyrzucając go do kontenera. Wtedy, gdy kontener wypełni się w całości, wystarczy zadzwonić do firmy wywożącej gruz, aby go odebrała i podstawiła nowy – pusty.

Do wyboru są kontenery w następujących wielkościach:
• kontener KP-5 – pojemność 5 metrów sześciennych
• kontener KP-7 – pojemność 7 metrów sześciennych
• kontener KP-15 – pojemność 15 metrów sześciennych
• kontener KP-36 – pojemność 36 metrów sześciennych

Aby zlecić podstawienie kontenera oraz wywóz gruzu w Warszawie wystarczy tylko skontaktować się z firmą świadczącą tego typu usługi. Dodatkowo, zlecenie na podstawienie kontenera można zrealizować całkowicie przez internet – wystarczy wypełnienie formularza on-line, w którym wybieramy wielkość kontenera, podajemy adres jego podstawienia, datę, a także swoje dane kontaktowe.

Wobec tego wtedy, gdy konieczny jest wywóz gruzu w Warszawie, możemy zrobić to samodzielnie, korzystając z lokalnego PSZOK-u, ale możemy także wybrać profesjonalną firmę, która odbierze odpadki lub w wyznaczone miejsce podstawi kontener o odpowiedniej pojemności.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie