Centrum czy przedmieścia? Jak wybrać mieszkanie, żeby tego nie żałować?

Mateusz Nowak
06.02.2018

Od zawsze jedną z podstawowych potrzeb człowieka, jest posiadanie bezpiecznej przystani. Własne mieszkanie daje poczucie bezpieczeństwa i niezależności. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzi jedna z nowych inwestycji mieszkaniowych w łódzkiej dzielnicy Zdrowie. Pod tym adresem mieszkańcy będą korzystać zarówno z bliskości centrum miasta, jak i bezpośredniej infrastruktury w malowniczej okolicy. Spokój, harmonia i znakomita lokalizacja, to cechy, które charakteryzują Osiedle na Zdrowiu.

Decyzja o kupnie nieruchomości wiąże się z wieloma aspektami, które inwestor powinien przemyśleć. Jak wybrać mieszkanie, żeby tego nie żałować?

  1. Ilość mieszkańców. Należy wziąć pod uwagę ile osób będzie mieszkało "pod jednym dachem". Każdy członek rodziny potrzebuje własnej przestrzeni i odrobiny niezależności. Inny metraż zadowoli singla, a inny rodzinę z dwójką dzieci.
  2. Usytuowanie osiedla względem potrzeb. Czas dojazdu do pracy, atrakcje, z których mamy zamiar korzystać, bliskość szkoły lub przedszkola oraz miejsce do spacerowania.
  3. Dostępność komunikacji publicznej, jeśli będziemy z niej korzystać.
  4. Warto zobaczyć plan zagospodarowania przestrzennego i dowiedzieć się, jak będzie wyglądała dalsza rozbudowa danej części miasta.
  5. Rozkład mieszkania i usytuowanie względem stron świata. Słoneczny balkon czy kuchnia? Wbrew pozorom ta decyzja jest równie ważna, co wielkość mieszkania. Od usytuowania zależy ile światła dziennego będzie docierało do miejsca, w którym spędzamy najwięcej czasu. Rozkład natomiast trzeba dopasować do potrzeb rodziny.
  6. Współczesne budynku charakteryzują się wysoką jakością wykonania i zastosowaniem nowoczesnych technologii. Niemniej warto trzymać rękę na pulsie i dopytywać o szczegóły. Im więcej wiemy, tym łatwiej będzie w przyszłości decydować choćby o wyglądzie naszego mieszkania.

Centrum czy przedmieścia?

Usytuowanie mieszkania względem centrum miasta jest bardzo ważną decyzją, niemal stuprocentowo uzależnioną od stylu życia rodziny. Jeśli zdecydujesz się na to, by twoje lokum znajdowało się w niedalekiej odległości od centrum, zyskasz bezproblemowy dostęp do wszystkich najważniejszych miejsc, bez konieczności posiadania samochodu. Z drugiej strony na przedmieściach możesz liczyć na większy spokój, bliskość przyrody i ciszę. Czy da się połączyć ze sobą te dwie kwestie? Oczywiście, że tak. Osiedle na Zdrowiu jest odpowiedzią na potrzeby tych mieszkańców, którzy cenią sobie zarówno harmonię codziennego dnia, jak i wszystkie aspekty związane z życiem w dużym mieście.

www.osiedlenazdrowiu.pl

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie