Boże Narodzenie 2021 – jakie lampki choinkowe wybrać?

Maciej Piwowski
27.08.2021

Czas pędzi jak szalony. Dopiero, co witaliśmy lato, a za rogiem czai się już jesień. Po niej przyjdzie zima i tak długo wyczekiwany okres świąt Bożego Narodzenia. Już jesienią warto pomyśleć o nadających magicznego klimatu dekoracjach, lampkach i przemyśleć kwestię ozdób i lampek choinkowych. Jakie lampki choinkowe wiodą prym w 2021 roku? A może oświetlenie choinkowe powinno być ponadczasowe? Dowiesz się z naszego artykułu.

Lampki choinkowe – skąd się wzięły?

Na początek warto przytoczyć genezę lampek choinkowych. W zasadzie dekorowanie drzewka światełkami miało miejsce praktycznie od zawsze. Jednakże początkowo używano do tego celu prawdziwych świeczek. Pierwsze elektryczne odpowiedniki klimatycznych światełek powstały w Stanach Zjednoczonych w 1882 roku, opracowane przez Edwarda Johnsona, wiceprezesa Electric Light Company. Nietrudno się domyślić, że lampki świąteczne od razu stały się hitem, zastępując znacznie mniej bezpieczne świeczki.

Lampki choinkowe led

Jednym z rodzajów dostępnych obecnie na rynku lampek (sklep.elus.pl/dekoracje-swiateczne,2,411304) są lampki choinkowe led. Dioda led została wynaleziona już w XX wieku i szybko znalazła zastosowanie także w przypadku dekoracji. Lampki choinkowe led są niedrogie i efektowne. Doskonale więc sprawdzają się w roli ozdoby choinkowej. Diody led mogą mieć różne barwy: białą ciepłą lub zimną, a nawet kolorową.

Jakie powinno być oświetlenie choinkowe?

Przede wszystkim oświetlenie choinkowe powinno odpowiadać domownikom. Święta to przecież rodzinny czas, a udekorowany dom powinien być naszym azylem. Najładniej wyglądają jednak lampki led o ciepłej barwie, która dodaje wnętrzu przytulności. Pasują do nich złote, beżowe, brązowe czy też czerwone ozdoby i dekoracje choinkowe. Jeśli jednak preferujemy dekoracje srebrne, białe, to doskonale sprawdzi się oświetlenie choinkowe o barwie chłodnej.

Warto też nadmienić, że do łask wracają kolorowe lampki choinkowe i ozdoby rodem z czasów PRL-u. Radzieckie szklane bombki o rozmaitych kształtach, anielskie włosy, lśniący czubek choinkowy – to nie oznaka braku gustu, lecz nostalgii. W tym przypadku sprawdzą się więc najlepiej kolorowe lampki choinkowe.

Oświetlenie i co jeszcze?

Lampkami można udekorować właściwie cały dom. Nie ukrywajmy – to właśnie oświetlenie wprowadza najwięcej magicznego klimatu. Dobrym pomysłem mogą być także ozdoby z papieru czy tektury. W sieci jest wiele instrukcji, jak wykonać własną papierową gwiazdkę. Ponadto wszelkie naturalne ozdoby, takie jak plastry pomarańczy, goździki, gwiazda betlejemska, gałązki świerku itp.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.