Biokominek, czyli świetny sposób na uatrakcyjnienie wnętrza mieszkania

Piotr Kowalczyk
04.02.2021

Jeszcze do niedawna marzenie o posiadaniu kominka mogli spełnić właściwie tylko posiadacze domów jednorodzinnych. Obecnie na taki „luksus” mogą sobie pozwolić nawet osoby mieszkające w bloku. Wszystko dzięki popularyzacji tzw. biokominków, czyli urządzeń zasilanych nietoksycznym biopaliwem. Jakie są zalety biokominków? Dlaczego warto rozważyć zakup tego elementu wystroju wnętrza? Sprawdź najważniejsze argumenty.

Nie wymaga komina

Biokominek znacząco różni się od tradycyjnego wkładu kominkowego. Przede wszystkim nie generuje spalin, dlatego nie trzeba ich wyprowadzać na zewnątrz. Dzięki temu taki biokominek można ustawić właściwie gdziekolwiek, bez konieczności podłączania go do przewodu kominowego. To duże udogodnienie z punktu widzenia właścicieli mieszkań w bloku.

Jest tani w zakupie

Biokominek można kupić już za kilkaset złotych i trzeba przyznać, że jest to niewielki koszt w relacji do korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie tego elementu wyposażenia mieszkania. Oczywiście na rynku znajdziemy także znacznie droższe biokominki, jednak jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, to z pewnością uda Ci się upolować efektowny model pasujący do wystroju salonu czy łazienki.

Wprowadza przyjemny klimat

Biokominki dają żywy ogień – w odróżnieniu od chociażby modeli elektrycznych. Dzięki temu nie tylko wprowadza przyjemny, ciepły nastrój do pomieszczenia, ale też pozwala się odprężyć po ciężkim dniuj w pracy.

Dodatkowe źródło ciepła

Co prawda biokominka nie można traktować w kategorii zastępczego źródła ciepła, ale nie zmienia to faktu, że świetnie sprawdza się on do dogrzewania pomieszczeń. Po kilku godzinach użytkowania biokominka w środku jest zauważalnie cieplej, co z pewnością zainteresuje właścicieli mieszkań o ekspozycji północnej.

Nie zajmuje dużo miejsca

Wiele osób z góry odrzuca pomysł zainwestowania w biokominek obawiając się, że ten element zagraci i tak niewielkie pomieszczenia. Tymczasem na rynku znajdziemy dziś biokominki w najróżniejszych wariantach wymiarowych, które można montować na ścianie czy postawić na półce o odpowiedniej nośności. W ten sposób spokojnie da się dopasować biokominek do praktycznie każdego pomieszczenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.