Białe meble do sypialni – dlaczego to dobry wybór?

Andrzej Winnicki
26.09.2023

Wybierając meble do sypialni najczęściej skupiamy się na ich funkcjonalności – zwłaszcza, gdy zależy nam na zyskaniu dużej powierzchni do przechowywania ubrań, pościeli, ręczników etc. Nie zapominajmy jednak także o estetyce. Jeśli nie masz pomysłu na wystrój sypialni, to zawsze dobrym pomysłem będzie zakup białych mebli. Dlaczego? Oto kilka argumentów.

Są uniwersalne

Białe meble to dobry wybór dla osób, które nie mają skonkretyzowanej wizji swojej sypialni i nie chcą też poświęcać zbyt wiele czasu na jej opracowanie. Takie meble podobają się większości z nas, pasując również do ogólnego charakteru sypialni, jako miejsca wypoczynku.

Nie widać na nich kurzu

To praktyczny argument, który nie jest wcale bez znaczenia. Jeśli masz duży dom, to cotygodniowe odkurzanie wszystkich mebli może być bardzo męczące i czasochłonne. Te białe w sypialni możesz czyścić nieco rzadziej – a pamiętajmy, że w tym pomieszczeniu kurz tworzy się wyjątkowo szybko.

Będą pasować nawet po remoncie sypialni

Jeśli za jakiś czas postanowisz zmienić kolor ścian w sypialni, to z dużym prawdopodobieństwem białe meble nadal będą z nim dobrze korespondować, co wynika po prostu z uniwersalności bieli.

Olbrzymi wybór białych mebli do sypialni

Białe meble wciąż są w modzie, dlatego bez trudu znajdziesz nawet kompletne zestawy sypialniane właśnie w tym kolorze. Dotyczy to zarówno kolekcji czołowych producentów, jak i mebli oferowanych przez popularne markety z wyposażeniem wnętrz.

W przyszłości łatwo je sprzedasz

Gdy po latach stwierdzisz, że jednak obecny wystrój sypialni Ci nie odpowiada i chcesz pójść np. w kierunku stylu kolonialnego, to nie powinno być problemu ze sprzedaż białych mebli. Na pewno znajdą się na nie chętni, ponieważ wciąż jest to najpopularniejszy kolor stosowany w domowych sypialniach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie