Białe listwy przypodłogowe ciągle w modzie

Mateusz Nowak
23.05.2022

Aranżując współczesne wnętrze, trzeba uważnie dobrać wszystkie detale tak, aby całość była spójna i ponadczasowa. Poszczególne elementy wystroju pomieszczeń powinny być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne oraz przede wszystkim trwałe. Białe listwy przypodłogowe to dekoracja, która zachwyci nawet najbardziej wymagające osoby, a jednocześnie idealnie sprawdzi się zarówno w niewielkim, jak i w przestronnym pomieszczeniu. A dlaczego jeszcze warto wybrać białe listwy przypodłogowe?

Jaką funkcję pełnią listwy przypodłogowe?

Głównym zadaniem listwy przypodłogowej jest zasłonięcie szczeliny dylatacyjnej, która znajduje się między panelami a ścianą. Ta przerwa jest bardzo ważna, ponieważ dzięki niej panele mogą nieznacznie zwiększyć swoją powierzchnię pod wpływem użytkowania, bez ryzyka uszkodzenia ich struktury. Jednak szczelina zazwyczaj wygląda nieestetycznie i jest też niebezpieczna na przykład dla dzieci. Dodatkowo z łatwością mógłby do niej wpaść brud i kurz oraz inne drobne elementy. Dlatego do zakrycia szczeliny dylatacyjnej stosuje się listwę przypodłogową, która musi idealnie przylegać do ściany i do podłogi. Co ważne w listwach przypodłogowych można także zręcznie ukryć przewody elektryczne.

Subtelne wykończenie eleganckich wnętrz

Dobrze dobrana listwa przypodłogowa to podstawa wykonania udanej aranżacji wnętrz. Obecnie bardzo modnym rozwiązaniem są białe listwy przypodłogowe, ponieważ subtelnie podkreślają charakter wnętrza i można je z łatwością dopasować do każdego pomieszczenia. Białe listwy przypodłogowe typu Lagrus Standard 100 to kwintesencja prostoty i elegancji, dzięki czemu warto je wybierać do minimalistycznych i nowoczesnych wnętrz. Wspomniane listwy są również niezwykle cienkie i pięknie wyprofilowane, przez co będą idealnie pasowały do pokoju dziecięcego, przedpokoju, czy też salonu. Co więcej, takie wykończenie świetnie sprawdzi się we wnętrzach, w których dominują surowe materiały i geometryczne bryły.

Białe listwy przypodłogowe w stylu prowansalskim

Wnętrze urządzone w stylu prowansalskim to niekwestionowany hit tego sezonu. Głównym założeniem stylu prowansalskiego jest stworzenie naturalnego i przyjemnego wnętrza, które przywodzi na myśl sielski małomiasteczkowy klimat. W tym celu można postawić na naturalne materiały, jasne kolory, delikatną roślinność oraz klasyczne drewniane meble. Doskonałym dopełnieniem stylu prowansalskiego będzie również biała listwa przypodłogowa typu Largus Atena 80, ponieważ jest zwieńczona piękną i wyraźnie zaznaczoną kolumienką, która idealnie podkreśli przytulne wnętrze. Co ważne jest to produkt wilgocioodporny, dzięki czemu można go bezpiecznie zamontować także w kuchni. Ponadto listwę Largus Atena 80 można szybko i wygodnie przytwierdzić do ściany za pomocą zwykłego kleju montażowego.

Uniwersalne rozwiązanie do modnych wnętrz

Białe listwy przypodłogowe są ciągle bardzo modnym rozwiązaniem, które projektanci chętnie stosują do różnego rodzaju wnętrz. Ponieważ listwa typu Largus Krym 100 może nie tylko zdobić ścianę w mieszkaniu czy domu, ale także świetnie sprawdzi się w restauracji, luksusowym hotelu lub w nowoczesnym biurze. Warto podkreślić również, że dzięki zastosowaniu na dolnej krawędzi listwy specjalnej izolacji zabezpieczającej przed wilgocią, produkt ten można montować w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgoci. Listwa Krym 100 może być idealną ozdobą stylowego wnętrza i będzie także dobrze zabezpieczać ścianę przed uszkodzeniem. Ponadto taka listwa jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji, przez co utrzymanie jej w czystości nie będzie stanowiło większego problemu dla użytkownika.

Jak zamontować białe listwy przypodłogowe?

Białe listwy przypodłogowe marki Largus są często wybierane przez klientów, ponieważ ich montaż jest prosty i intuicyjny oraz nie wymaga posiadania specjalistycznych narzędzi. Chcąc przytwierdzić listwę do ściany, wystarczy odpowiednio ją oczyścić i wysuszyć, a następnie trzeba na powierzchnię listwy nałożyć odrobinę kleju montażowego. Do takiego zestawu można dokupić również wygodne korektory łączeń, dzięki którym będzie można jeszcze lepiej dopasować listwę do ściany.

Podsumowując, białe listwy przypodłogowe to dobry wybór do modnych wnętrz. Jednak, aby właściwie dopasować listwę do danego pomieszczenia, należy znaleźć model, który najlepiej będzie się komponował z wybraną aranżacją. Niezależnie od tego, w jakim stylu będzie urządzone dane pomieszczenie ważne, by zadbać o prawidłowy montaż listew, ponieważ wówczas będą dobrze spełniały swoją funkcję przez wiele lat. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie