Atrakcyjne mieszkanie na rynku pierwotnym w Lublinie – gdzie i za ile?

Mariusz Siwko
21.10.2015

Myślisz o kupnie mieszkania od dewelopera? Wybierając przyszły dom patrzysz nie tylko na cenę lecz również na lokalizację? Zobacz gdzie obecnie „buduje się” w Lublinie i wybierz miejsce idealne dla siebie.

Lokalizacja to zaraz po cenie najważniejszy czynnik, mający realny wpływ na wybór właściwego mieszkania. Oczywiście w zależności od lokalizacji, cena za m2 nowego mieszkania w Lublinie będzie różna. Warto wiedzieć, że większość ofert waha się w przedziale cenowym 4600-5000 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście istnieją na rynku mieszkania tańsze niż cena sugerowana, jak również droższe. 

Wybierając atrakcyjną lokalizację na pewno warto zwrócić uwagę na dostępność komunikacji miejskiej w pobliżu mieszkania. Im lepsza, tym dotarcie do pracy, szkoły bądź na uczelnię będzie szybsze. Kolejnym elementem godnym rozważenia jest infrastruktura okolicy, czyli dostępność przedszkoli, szkół, aptek, szpitali i innych placówek, odgrywających znaczącą rolę w życiu codziennym. Im ich więcej i im bliżej, tym lepiej. Dla wielu osób niezwykle ważne są także tereny zielone i tereny rekreacyjne dostępne w okolicy.

Gdzie zatem warto szukać mieszkania w Lublinie? W okolicach Zalewu Zembrzyckiego, a dokładnie przy ul. Żeglarskiej powstaje blok wielorodzinny. Inwestycja przy zalewie wzbogaci Lublin o 48 nowych mieszkań. Zaletą inwestycji będzie bliskie usytuowanie od akwenu wodnego i okolicznych atrakcji, a także spokój i cisza uzyskana dzięki znacznej odległości od centrum. 

Rozbudowie ulegną także tereny za Ogrodem Botanicznym. Przyszli lokatorzy będą mogli wybierać zarówno w klasycznych mieszkaniach, jak i apartamentach. Mieszkanie w tej okolicy będzie charakteryzował duży rozstrzał metrażowy, a zainteresowani mogą wybierać w lokalach od 32 do 138m2. Kto powinien się zainteresować tą okolicą? Przede wszystkim osoby pragnące mieszkać z dala od centrum, w otoczeniu natury, chcące zakupić lokal o dużym metrażu.

Interesującą inwestycję na rynku mieszkaniowym Lublina tworzy także deweloper Orion. Ciągle rozwijające się osiedle Poręba Park już niedługo zostanie wzbogacone o kolejne cztery budynki. O atrakcyjności osiedla świadczy pobliski Stary Las, bliska odległość od Tesco i Galerii Orkana oraz ciekawe, bardzo nowoczesne rozwiązania architektoniczne. Budynki wzbogacono o podziemne parkingi, a osoby poruszające się komunikacją miejską ucieszy fakt, że obok osiedla ulokowano pętlę autobusową.

Zmiany w infrastrukturze czeka również Felin. Na osiedlu powstał zespól dwóch, czterokondygnacyjnych budynków, w których łącznie mieści się aż 87 mieszkań. Atutem osiedla są dobrze zlokalizowane żłobki, przedszkola, szkoły. W bliskiej odległości znajduje się także Szpital Policyjny. Dla wielu osób duże znaczenie może mieć także fakt, że Felin jest ulokowany na wylotówce do Świdnika. 

Wybór mieszkań jest ogromny. Znalezienie tego właściwego, niełatwe. Pozostaje zatem dołożyć wszelkich starań, by wybór był maksymalnie przemyślany. Jak to się mówi - kto szuka, ten znajdzie.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.