Armatura hydrauliczna z marketu budowlanego? Nie warto!

Marek Szydełko
06.05.2024

Markety budowlane to podstawowe miejsca, w których zaopatrujemy się w różne drobiazgi, ale też poważne materiały remontowe. Ich zaletą jest obszerność oferty, długie godziny otwarcia oraz możliwość robienia zakupów online. Wiedz natomiast, że niektórych rzeczy naprawdę nie warto kupować w markecie. Należą do nich elementy armatury hydraulicznej, jak wszelkiego rodzaju złączki, rury, kształtki itd. Dlaczego lepiej zaopatrywać się w nie w hurtowniach instalacyjnych? Oto kilka powodów.

Niska jakość

O ile można jeszcze zaryzykować zakup armatury, która jest łatwo dostępna i można ją w każdej chwili bez problemu wymienić, o tyle zaopatrywanie się w markecie w elementy instalowane w posadzce czy w ścianie jest proszeniem się o kłopoty. Markety sprzedają armaturę bardzo niskiej jakości, głównie z Chin, po której nie można się spodziewać bezawaryjności.

Wysokie ceny

To paradoks, ale zaufaj, że w hurtowni instalacyjnej kupisz markową armaturę hydrauliczną taniej. Markety stosują bardzo wysokie marże na tych najdrobniejszych elementach, stąd zaopatrywanie się w nich w kształtki, złączki i rury powinno mieć charakter wyłącznie incydentalny. Kupując wszystkie elementy do budowy instalacji w domu czy w mieszkaniu w markecie z całą pewnością słono przepłacisz.

Brak fachowego doradztwa

Co prawda zdarza się, że w markecie pracują kompetentne osoby, jednak raczej nie liczylibyśmy na to, że ktokolwiek z pracowników udzieli Ci rzeczywiście fachowej porady, bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży hydraulicznej. Jeśli więc nie masz pojęcia o armaturze potrzebnej do budowy instalacji wodnej, to idź do specjalistycznej hurtowni, gdzie pracownik skompletuje wszystko, czego rzeczywiście potrzebujesz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie