Aranżacja wnętrz – jak najlepiej urządzić salon?

Mariusz Siwko
19.05.2021

Kupiliście mieszkanie albo zaczynacie swoją przygodę w wynajętym? Czas zacząć przygotowywać je pod swoje gusta! W tym tekście podpowiemy, w jaki sposób najlepiej urządzić salon, aby zarówno domownicy, jak i goście czuli się w nim naprawdę dobrze!

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w mieszkaniu. Tam odpoczywamy, jemy rodzinne obiady, dyskutujemy do nocy albo samotnie czytamy książki. Z tego względu to pomieszczenie musi być wystrojone zgodnie z waszymi upodobaniami, aby naprawdę miło spędzało się tam czas.

Mały salon – co powinno w nim być?

Jeżeli wystrajasz mały salon, to do malowania ścian wybierz jasne kolory. W ten sposób nie pomniejszysz powierzchni całego pokoju. Postaraj się nie wstawiać do salonu zbyt wielu mebli. My polecamy półki, które nie będą zabierały miejsca, a jednocześnie pozwolą ustawić, np. książki.

W przypadku małego salonu, nie ustawiaj w centrum telewizora. Skup się na ławie do kawy czy krzesłach. To one powinny grać główną rolę. Możesz też dostawić kanapę, która będzie służyła jako miejsce wypoczynku albo wspólnego oglądania filmów.

A co można zrobić z dużym salonem?

Pozornie może się wydawać, że urządzenie dużego salonu nie jest problemem. Przecież miejsca będzie naprawdę sporo. Takie myślenie to jednak błąd. Musicie tak przygotować pomieszczenie, aby było duże, ale zarazem przytulne. Co to w praktyce oznacza? Warto pomalować, np. dwie ściany na ciemny kolor, a dwie na jaśniejszy. Dzięki temu salon będzie optycznie mniejszy i bardziej ciepły. Właśnie takich ciepłych barw używajcie do pokrycia ścian.

Meble powinny być rozstawione przy ścianach, natomiast możecie na środku ustawić kanapę, narożnik lub stół. Dzięki temu salon nadal będzie duży, ale centrum zostanie zagospodarowane – bez dużej, wolnej i bezsensownej przestrzeni.

To oczywiście tylko część naszych porad. Jeżeli poszukujecie więcej, wejdźcie na stronę https://mebel4u.pl/salon – z pewnością znajdziecie tam coś idealnie skrojonego dla siebie!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.