Aranżacja biblioteczki w domowym zaciszu

Piotr Kowalczyk
31.10.2019

Książka daje nam chwilę dla siebie i relaks na wyciągnięcie ręki, to podróż w nieznane bez konieczności opuszczania mieszkania. Z roku na rok obserwuje się rosnące zainteresowanie aranżacją kącika, w którym można wyeksponować książki. A architekci wnętrz prześcigają się w oryginalnych projektach biblioteczek do salonu.

Biblioteczki do salonu dostępne są w wielu stylach. Ale największą popularnością cieszą się dwa przeciwstawne rozwiązania. Z jednej strony jest to styl klasyczny, w którym centrum stanowią duże, drewniane regały, z ustawionym obok nich masywnym, skórzanym fotelem i stylową, wysoką mosiężną lampą. Z drugiej zaś, przeciwwagę dla klasyki tworzy styl nowoczesny, stawiający na lekkie, przestrzenne konstrukcje, w których książki znajdują się nie tylko na regałach, lecz także na designerskich półkach o zaskakujących kształtach.  

Wybieramy biblioteczkę do salonu

Biblioteczka do salonu jest marzeniem każdej osoby lubiącej czytać książki. Domy bibliofilii wyglądają niemal jak biblioteki. Są klimatyczne, sprzyjają skupieniu i relaksowi. Na początku trzeba podjąć decyzję czy będziemy korzystać z gotowych zestawów biblioteczek do salonu, czy może jednak skorzystamy z opcji stworzenia mebli na wymiar. Biblioteczki do salonu można podzielić na dwie grupy: są to duże regały, sięgające od podłogi do sufitu lub kilka mniejszych półek ustawionych na podłodze bądź powieszonych na ścianach. Obecnie najpopularniejsze są rozwiązania przestrzenne, dające wrażenie lekkości konstrukcji, z funkcjonalnymi półkami o różnych wielkościach, dzięki czemu możliwe jest rozmieszczenie książek o małym i dużym formacie, a także niewymiarowych egzemplarzy. Ciekawą propozycją biblioteczek do salonu są designerskie rozwiązania, przyciągające wzrok – takie wyjątkowe propozycje znajdziemy w salonie meblowym Olta Concept Store.

Dodatki budujące nastrój

W domowej biblioteczce zawsze znajdzie się też miejsce na wygodny fotel, przez oparcie którego przewieszony jest koc wykonany z materiału przyjemnego w dotyku, którym można otulać się w zimne jesienne i zimowe wieczory. Obowiązkowy jest też stolik na którym można postawić aromatyczną kawę, gorącą herbatę, których idealnym uzupełnieniem jest jeszcze ciepłe, domowe ciasto. Odpowiednią atmosferę wprowadzimy za pomocą zapachowych świec. Całość dopełnimy stylową lampą, która będzie ozdobą wnętrza, dając dobrej jakości oświetlenie, które zapobiega zmęczeniu oczu nawet w czasie długiego czytania.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.