5 gadżetów do domu, które pozwolą wykreować niesamowitą atmosferę

Antoni Kwapisz
25.08.2019

Każdemu z nas zależy na tym, aby nasz dom wyglądał idealnie, ciepło i po prostu sprawiał, że chcemy do niego wracać. Dlatego poniżej przedstawiamy pięć dodatków do wystroju, które pozwolą wykreować niesamowitą atmosferę i perfekcyjnie podkreślą aranżację wnętrza.

1. Zasłony i firanki

2. Osłonki na doniczki z kwiatkami

3. Dywany i dywaniki

4. Obrazy i fotografie na ścianach

5. Narzuty z ciekawym wzorem i kolorem

Zasłony i firanki

Z racji swojej powierzchni i umiejscowienia, zasłony i firanki są jednym z tych elementów wystroju, które rzucają się w oczy najbardziej, gdy wchodzimy do pomieszczenia. Z tego względu, jeżeli wybierzemy ciekawy wzór lub atrakcyjny kolor i materiał, możemy sprawić, że pokój będzie robił bardzo duże wrażenie na osobach, które do siebie zaprosimy. Przykładowo, jeżeli urządziliśmy salon w minimalistycznym stylu pełnym szarości i bieli, kolorowe, intensywne w barwie zasłony świetnie podkreślą stylizację wnętrza. Jeżeli dobrze to przemyślimy, mogą stanowić naprawdę fajne rzeczy do domu.

Osłonki na doniczki z kwiatkami

Designerskie gadżety do domu to również wszelkiego rodzaju doniczki, osłonki i inne akcesoria do kwiatów. Na rynku dostępne jest wiele wzorów, a produkty możemy wybierać także spośród różnych półek cenowych i materiałowych. Ceramiczne czy kamienne osłonki na kwiatki potrafią być bardzo efektowne, a jednocześnie są proste do utrzymania w czystości i relatywnie niezbyt drogie. Alternatywnym rozwiązaniem są designerskie wazony na kwiaty lub same kwiaty - przykładem mogą być wszelkiego rodzaju sukulenty, które swoim nietypowym wyglądem odświeżą każde wnętrze.

Dywany i dywaniki

Nietypowe dodatki to nie tylko te rzeczy, które gdzieś stawiamy lub zawieszamy. Fajne gadżety do domu mogą stanowić również różne dywany czy dywaniki, a także najzwyklejsza - zdawałoby się - wycieraczka. W przypadku, gdy nie lubimy mieć odkrytej podłogi w domu, możemy rozejrzeć się za unikatowymi dywanami. Ich niezwykłość może objawiać się w postaci ciekawego wzoru, długości włosa czy kształtu samego dywanu.

Obrazy i fotografie na ścianach

Jeżeli nie umiemy sami ich zrobić, możemy zlecić komuś stworzenie kompozycji tylko dla nas, kupić jakieś już gotowe dzieło lub po prostu improwizować na własną rękę, dla zabawy. Dzięki temu zyskamy jedyny w swoim rodzaju dodatek do wystroju mieszkania, który będzie unikalny na skalę świata i którym będziemy mogli się pochwalić. Dobrze oprawiona fotografia czy obraz na płótnie w dużym formacie mogą stanowić jedyną dekorację w pokoju, a nadal będą niesamowicie zjawiskowe.

Narzuty z ciekawym wzorem i kolorem

To dobra opcja dla osób, które z kolei nie przepadają za "gołymi" kanapami. Możemy wyszukać ciekawą narzutę z dostępnych w sklepach wzorów, samemu spróbować np. robienia na drutach, lub - podobnie jak w przypadku obrazów - poprosić kogoś o wykonanie dla nas unikatowego produktu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.