4 sposoby, jak zmienić swój balkon w prawdziwą ozdobę

Mariusz Siwko
18.02.2020

Balkon, nawet ten najmniejszych rozmiarów, można z powodzeniem zmienić w coś, co będzie przyciągać oko z daleka, a czas spędzany na nim z filiżanką kawy i dobrą książką – wyczekiwaną przyjemnością. I zasada ta może obowiązywać zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach w bloku czy kamienicy, nic trudnego. Nie czekaj i sprawdź, jak zmienić swój balkon w prawdziwe sanktuarium!

  1. Odpowiednio dopasowany styl.
  2. Rośliny jak złoto.
  3. Zaproś gości.
  4. Ważne szczegóły.

Przed rozpoczęciem prac nad metamorfozą naszego balkonu warto dokładnie przemyśleć, co chce się w nim zmienić. Całość, łącznie z oknami, klamkami balkonowymi i samą balustradą? Zastanówmy się nad tym, jak duże przedsięwzięcie chcemy podjąć. Oczywiście, można szukać inspiracji u innych – czy to w Internecie, czy wśród sąsiadów, jednak należy pamiętać, że zawsze ogranicza nas miejsce. Możemy mieć go więcej lub mniej, ale w końcu dojdziemy do punktu, w którym stwierdzimy, że już więcej nie zmieścimy. Wcześniejsze plany pomogą nam uniknąć ewentualnych rozczarowań związanych ze zmianą wizji.

Odpowiednio dopasowany styl

Styl jest pierwszą rzeczą, którą powinniśmy wybrać i pod którego kompletować wszelkie akcesoria i wyposażenie wymarzonego balkonu. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż wybierającą nowoczesny design doniczek do roślin ozdobnych, inne elementy, jak klamka balkonowa, również nie powinny od niego odbiegać. Przy wyborze stylu warto wziąć pod uwagę najbliższą okolicę, w której znajduje się nasz balkon. Wśród nowoczesnego śródmieścia styl prowansalski może być trudno wkomponować...

Rośliny jak złoto

Trudno będzie nam stworzyć prawdziwie przytulne i miłe miejsce, jeśli pominiemy rośliny. Jest cała gama kwiatów ozdobnych przeznaczenia balkonowego, które w ciepłe letnie dni, jak mało co, potrafią umilić każdą chwilę. Warto pomyśleć również o przeznaczeniu części miejsca na niewielki warzywniak, oczywiście mając taką możliwość. Własne pomidory czy ogórki z balkonu są idealnym połączeniem klimatycznego miejsce z ekologicznym życiem!

Zaproś gości

Choć warto pochwalić się swoim dziełem rodzinie czy przyjaciołom, w tym przypadku chodzi o innego rodzaju wizyty. Pszczoły są coraz częstszymi gośćmi w miastach. Dbając o nie, odwdzięczą się nam swoją pracą, zapylając nasze rośliny. Specjalne domki dla pszczół samotnic są im niezbędne do przeżycia, a w dodatku ich wygląd idealnie nadaje się jako kolejna ozdoba naszego balkonu. Przyjemne z pożytecznym!

Ważne szczegóły

I o nich nie można zapominać. Nawet najmniejszy element, jak wspomniana klamka balkonowa, odstająca od reszty może rzucać cień na całokształt. Warto więc zadbać, żeby wszystko pasowało do siebie w największym stopniu.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.