4 powody, dla których warto zamieszkać w Krakowie

Maciej Piwowski
09.09.2019

Myślisz o zmianie miejsca zamieszkania, ale nie jesteś pewien, czy Kraków jest wymarzonym miastem dla Ciebie? Zapoznaj się z poniższymi argumentami, aby pozbyć się wszelkich wątpliwości!

Miasto możliwości.

W Krakowie swoją siedzibę ma wiele międzynarodowych korporacji, czego przykładem są biurowce zlokalizowane przy ulicy Armii Krajowej, Bora Komorowskiego oraz w dzielnicy Dębniki. Również w okolicach miasta można znaleźć zatrudnienie, czego przykładem jest centrum biurowe w Zabierzowie. Jeśli dodamy do tego rozwiniętą sieć lokali usługowych i handlowych, nie dziwi to, że do Krakowa przyjeżdża co roku wiele osób w poszukiwaniu pracy.

Oferta edukacyjna.

Nie bez powodu mówi się o Krakowie, jako o mieście studentów. Młodzi ludzie mają szansę uzyskać wykształcenie na prestiżowych uczelniach: na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Ekonomicznym, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytecie Pedagogicznym czy Politechnice Krakowskiej. Do tego dochodzi wiele uczelni prywatnych oraz miejsc, w których można przejść specjalistyczne kursy.

Kameralne dzielnice.

Jeśli życie w dużym mieście kojarzy Ci się wyłącznie z ulicznym zgiełkiem i tłumem ludzi, powyższe argumenty mogą do Ciebie nie przemówić. Zamiast jednak zamykać się na wszystkie wspomniane udogodnienia, warto poszukać kameralnych i spokojnych dzielnic, nieco oddalonych od tłocznego centrum. A takich w Krakowie nie brakuje! Doskonałym przykładem tego twierdzenia są Skotniki, które chociaż przynależą administracyjnie do grodu Kraka, to zdają się być osobną, podmiejską miejscowością. Spokojny charakter tego miejsca nie jest jednak równoznaczny z odseparowaniem od innych rejonów miasta, a wręcz przeciwnie. Mieszkańcy mogą liczyć na dogodną infrastrukturę i dobrze rozwiniętą komunikację miejską, dzięki czemu przemieszczanie się do innych  rejonów miasta nie stanowi problemu. Na korzyść Skotnik przemawia bliskie sąsiedztwo z Ruczajem, w którym znajduje się Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Krakowski Park Technologiczny. Potencjał Skotnik widoczny jest w tym, że coraz więcej osób jest zainteresowanych związaniem się z nimi na stałe –dla takich osób ciekawa jest inwestycja Nove Skotniki, w której skład wchodzą nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej. Osiedle jest ogrodzone i monitorowane z własnym placem zabaw i terenem do rekreacji. W bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji znajdują się: szkoła, przedszkole, sklepy i przystanek MPK, a nieco dalej centrum sportowe. Nove Skotniki to idealna propozycja dla osób, poszukujących domu w granicach administracyjnych Krakowa ze świetną komunikacją, ale też w otoczeniu zieleni i niskiej zabudowy jednorodzinnej. Osoby, którym zależy na czasie, z pewnością ucieszy to, że inwestycja jest już w pełni skończona i można się do niej wprowadzać.

Miejsce, w którym nie można się nudzić.

Kraków jest bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscem, w którym zawsze można znaleźć sobie ciekawe zajęcie. Obok topowych atrakcji, do których należą Wawel, Kościół Mariacki, czy Sukiennice, warto pospacerować po którymś z licznych parków, np. Jordana czy Krowoderskim. Nie bez powodu gród Kraka uzyskał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Odbywają się tu rozmaite festiwale i przyjeżdżają gwiazdy światowego formatu. Wiele imprez odbywa się w Tauron Arenie czy Centrum Kongresowym ICE. Kraków oferuje również wiele miejsc sprzyjających rekreacji na łonie natury, czego przykładem jest malowniczy Lasek Wolski i Skałki Twardowskiego.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.